Zakopane - Podżorski wygrywa Puchar Solidarności (foto-video)

Krwisty | 14.9.14 | 0 komentarze

W dniu wczorajszym na Wielkiej Krokwi w Zakopanem odbył się VIII Puchar Solidarności. Łukasz Podżorski z klubu KS Wisła w Wiśle okazał się zwycięzcą tych zawodów skacząc 128,5 i 126 metrów.

Drugie miejsce zajął skoczek AZS Zakopane Andrzej Stękała (125 i 129 m). Najniższy stopień podium zajęli Przemysław Kantyka oraz Adam Ruda. Zawodnik LKS Klimczok Bystra uzyskał w swoich próbach 126 i 127,5 metra. Ruda reprezentujący Zagórskie TS Zakucie skoczył 124,5 i 129 m. Obaj zawodnicy to uczniowie szkoły SMS Szczyrk. Piąty był Andrzej Zapotoczny z AZS Zakopane, a czołową szóstkę zamknął jego klubowy kolega Krzysztof Leja.

Pełne wyniki zawodów TUTAJ
W tym roku, w ramach Pucharu Solidarności po raz pierwszy rozegrano też konkurs kombinacji norweskiej, w którym zwyciężył Mateusz Wantulok (136,5 m w serii skoków).  Drugie miejsce zajął Michał Gut-Chowaniec (126 m), a trzeci był Jan Łowisz (126 m).

Podium kombinacji norweskiej

Puchar Lecha Nadarkiewicza za postępy w skokach otrzymał Andrzej Stękała, a Puchar Fair Play wręczono Maciejowi Kotowi, jednemu z reprezentantów Polski w Soczi.