Archiwum strony

MP Wisła: Piotr Żyła nokautuje, pięciu Polaków na Turniej Czterech Skoczni

Aga Pająk | 23.12.14 | 5 komentarze

Piotr Żyła został mistrzem Polski na skoczni w Wiśle Malince. Lider naszej kadry w swoich próbach uzyskał 125 i 131,5 metrów. Drugie miejsce zajął Adam Ruda (110,5 m i 127 m), a skład podium uzupełnił Jan Ziobro (114 m i 122,5 m).

Czwarty był Dawid Kubacki (115 m i 120 m), a piąty Bartłomiej Kłusek (114,5 m i 120,5 m). Dalej kolejno miejsca zajęli Klemens Murańka (114,5 m i 117,5 m), Stefan Hula (113 m i 120 m), Maciej Kot (115,5 m i 115,5 m) oraz Aleksander Zniszczoł (115 m i 115,5 m).

Trener Łukasz Kruczek podał skład kadry na Turniej Czterech Skoczni. Na zawody do Niemiec i Austrii pojadą Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Jan Ziobro, Aleksander Zniszczoł i Klemens Murańka. Szóste miejsce zarezerwowane jest dla Kamila Stocha, który może dołączyć do drużyny w trakcie zawodów.

Wkrótce dostępna będzie relacja foto-video.Pełna relacja foto-wideo wkrótce...


źródło: informacja własna

Kategorie: , , , , ,


5 komentarzy:

 1. Smutny konkurs.... kiepski poziom, beznadzieja w oczach skoczków... i to podniecenie komentatorów oczekiwaniem na skoki ponad 120m. W II serii radość była po osiągnięciu 110m...
  Szkoda, że Ruda nie jedzie... pewnie nie wszedłby do konkursu, ale nasze "gwiazdy" z kadry A też nie wchodzą.... i jeżdżą dalej... trener przyjechał z wcześniej ustaloną listą i nic jej nie mogło zmienić... po prostu hierarchia i tyle... nie rozumiem tylko mydlenia oczy, że zdecyduje po MP...

  i obawiam się, że jak tak dalej będzie to sponsorzy zainwestują w kolarzy, siatkarzy, lekkoatletów zamiast w sport, gdzie rywalizacja trwa raptem 4 miesiące, a forma trwa..... formy nie ma wcale...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ruda powinien jechać na T4S w ramach nagrody za dzisiejszy wynik. Wiadomo, że nic nie ugra, ale niech chłopak ma. Zniszczoł dzisiaj 9, ostatnio dwukrotnie odpadł w kwalifikacjach a mimo to jedzie.

   Usuń
 2. Oj PIotrek zmiotł resztę fajne dalekie skoki ale skakał by jeszcze dalej gdyby w końcu zrozumiał, że tak się nie jeżdzi , tyłek za nisko na tyłach nart, głowa gdzieś skulona między nogi, same kolana ściśniete do siebie co powoduje, że nie jedzie na całych stopach i wytraca prędkość.
  Tyle ludzi mu to tłumaczy, różni trenerzy a on przybiera co raz dziwniejsze sylwetki na dojeździe ..
  Gratulacje Piotr za MP :)
  Pozytywnie zaskoczył Ruda , ma bardzo ładny styl w powietrzu pieknie ulożony mam nadzieję, że zobaczymy go w PŚ ale skoro nasze orły z kadry A nie skaczą dobrze to dlaczego nie dał mu szansy na TCS ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie rozumiem ekscytacji Rudą. Popatrz na jego wyniki w PK w tym sezonie.. a tu już z niego robią zbawcę kadry

   Usuń
  2. Popatrz na wyniki krajówki Niemców na TCS,mimo że taki Wenig czy Queck osiągali lepsze wyniki szanse dali juniorom

   Usuń

Masz coś do powiedzenia? Napisz w kratce. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy napisanych przez internautów. Niestosowne komentarze będą usuwane. Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania w serwisie WinterSzus.pl. REGULAMIN KOMENTOWANIA