Archiwum strony

Kamil Stoch zdobywcą drugiego miejsca w 79. Plebiscycie "Przeglądu Sportowego" i TVP na sportowca roku. Zwyciężczynią piąty raz z rzędu została Justyna Kowalczyk.

Słoweniec Rok Justin został zwycięzcą dzisiejszego konkursu Pucharu Kontynentalnego na skoczni HS 96 w Courchevel.
Na półmetku rywalizacji w Courchevel prowadzi Pius Paschke, który oddał skok na 97,0 m.
W 79. Plebiscycie Przeglądu Sportowego poznaliśmy pierwsze rozstrzygnięcia. Mianowicie tytuł trenera roku trafił do Łukasza Kruczka, a odkryciem roku została kadra skoczków.
O tytuł sportowca roku, już dziś wieczorem  walczyć będzie między innymi lider naszej drużyny Kamil Stoch.

Danny Queck okazał się najlepszym skoczniem serii próbnej przed dzisiejszym konkursem Pucharu Kontynentalnego.
Noriaki Kasai stał się najstarszym zawodnikiem, który wygrał kiedykolwiek konkurs Pucharu Świata! 41-letni japoński weteran poleciał na 196 m i 197 m, co pozwoliło mu wyprzedzić Petera Prevca, który uzyskał 199 oraz 190,5 m. Trzeci po dwóch skokach na 194 metr był Gregor Schlierenzauer.

Czwarte miejsce zajął Severin Freund, - Niemiec wylądował na 190 i 181 m. Piąty był Robert Kranjec, który osiągnął 189,5 oraz 180,5 m. Na szóstej pozycji po skokach na odległość 180,5 i 182,5 m uplasował się Kamil Stoch.

Kolejne lokaty przypadły Jurijowi Tepesowi (185,5 i 178 m) oraz Andreasowi Wellingerowi (185 i 182 m). Najlepszy w karierze rezultat uzyskał Mackenzie Boyd-Clowes - reprezentant Kanady po skokach na odległość 181,5 i 181 był dziś dziewiąty. Dziesiąte miejsce przypadło reprezentantowi gospodarzy, Michaelowi Hayboeckowi.

Piotr Żyła po skokach na odległość 177,5 m i 185 m był piętnasty. 176 m oraz 183,5 m dało Janowi Ziobrze 17. lokatę, a dwie pozycje za nim uplasował się Maciej Kot, który lądował na 176 i 181 m. Punktów nie zdobył Klemens Murańka - w pierwszej serii uzyskał on 157,5 m, po czym został zdyskwalifikowany za nieregulaminowy kombinezon.

Kamil Stoch powiększył swoją przewagę nad Simonem Ammannem w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata do 40 punktów - Szwajcar zajął dzisiaj jedenastą pozycję.

Następny konkurs lotów narciarskich na skoczni HS200 w Bad Mitterndorf odbędzie się w niedzielę o godzinie 14.15.

Pełne wyniki konkursu

Simon Ammann oddał najlepszy skok podczas serii próbnej przed zawodami Pucharu Świata na skoczni HS200 w Bad Mitterndorf. Szwajcar doleciał do 183 metra, co pozwoliło mu wyprzedzić dwóch reprezentantów Słowenii - Petera Prevca, który również uzyskał 183 m oraz Jurija Tepesa (183,5 m).

Na czwartej pozycji po skoku na odległość 179 m znalazł się Kamil Stoch. Piąte miejsce przypadło Janowi Maturze - reprezentant Czech wylądował o metr dalej od lidera Pucharu Świata. Czołową szóstkę zamknął Robert Kranjec - aktualny mistrz świata w lotach uzyskał 179,5 m. Na kolejnych lokatach uplasowali się Noriaki Kasai (174 m), Stefan Kraft (175,5 m) i Michael Hayboeck (174,5 m).

Piotr Żyła po skoku na odległość 171 m zajął 16. miejsce, a pozycję za nim znalazł się Maciej Kot, który osiągnął 171,5 m. Czołową "20" zamknął Klemens Murańka - nasz reprezentant doleciał do 172 metra. 158 m dało Janowi Ziobrze 34. lokatę.

Początek konkursu już o godzinie 14.00.

Pełne wyniki serii próbnej

Niemiec Sebastian Bradatsch i Austriak Stefan Huber byli najlepsi podczas jednoseryjnego konkursu zawodów z cyklu Alpen Cup na skoczni HS106 w Predazzo. Obaj zawodnicy wylądowali na 98 metrze. Trzecie miejsce zajął Słoweniec Ziga Jelar, który uzyskał 97,5 m.

Ex-aequo na czwartej pozycji znaleźli się dwaj kolejni reprezentanci Słowenii - Cene Prevc i Andraz Modic. Pierwszy z nich osiągnął 96,5 m, a drugi doskoczył do 97 metra. Szósty był Alexander Hayboeck, który również osiągnął 97 m. Na siódmej lokacie uplasowało się aż czterech zawodników: Patrick Streitler, Elias Tollinger (obaj 96 m), Tilen Bartol (95,5 m) oraz Tim Heinrich (96 m).

Zwycięzca piątkowych zawodów, Anze Lanisek, w drugim konkursie po skoku na odległość 95 m zajął dopiero 17. pozycję.

Następne zawody z cyklu Alpen Cup mężczyzn odbędą się 8 i 9 lutego w słoweńskim Kranju.

Pełne wyniki

Źródło: evoxx.com
Ursa Bogataj prowadząca po pierwszej serii, wygrywa drugi konkurs z cyklu Alpen Cup w Predazzo.
Właśnie zakończyły się dwie serie treningowe na skoczni HS 96 w Courchevel. Najlepszymi zawodnikami okazali się być Daniel Wenig i Danny Queck.
Wczorajszy konkurs Alpen Cup w Predazzo wygrał Anze Lanisek. Słoweniec skoczył 103 i 98 metrów. Drugie miejsce zajął Michael Herrmann (100 m i 99,5 m). Na najniższym stopniu podium stanął Sebastian Bradatsch (98,5 m i 98,5 m).
Już piąty raz Sara Takanashi sięga w tym sezonie po zwycięstwo pucharowe, tym razem sukces odniosła w swojej ojczyźnie.