Archiwum strony

Tradycyjnie i w tym roku w Stanach Zjednoczonych rozgrywany jest Turniej Pięciu Skoczni, w którym biorą udział także zawodnicy z Europy. Za nami już dwa z pięciu rozgrywanych tam konkursów. 

Daniela Iraschko-Stolz wygrywa po raz czwarty w karierze konkurs Pucharu Świata na skoczni w Planicy i ustanawia oficjalny rekord obiektu skokiem na odległość 102,5 m.

fot. Wikipedia
Daniela Iraschko-Stozl skokiem na 100,0 m zapewniła sobie prowadzenie po pierwszej serii konkursu Pucharu Świata w Planicy.
Właśnie zakończyła się seria próbna przed dzisiejszym konkursem Pucharu Świata Kobiet na skoczni HS 104 w Planicy. Wygrała ją Daniela Iraschko-Stolz.
Dzisiejszy konkurs Pucharu Świata w Sapporo wygrał Peter Prevc. Słoweniec skokami na odległość 137 i 134,5 metra wywalczył zwycięstwo, a tym samym założył plastron lidera. Drugie miejsce zajął Jernej Damjan (135,5 m i 129 m). Na najniższym stopniu podium stanął po raz kolejny w tym sezonie Noriaki Kasai (132,5 m i 129 m).
W serii próbnej przed dzisiejszym konkursem Pucharu Świata w japońskim Sappporo najlepszy okazał się być Markus Eisenbichler, który w swojej próbie uzyskał 136,5 metra. Drugie miejsce zajął Peter Prevc (129 m), a trzeci był Noriaki Kasai (131 m).