Archiwum strony

Po dzisiejszych, pierwszych i historycznych punktach w Pucharze Świata kobiet w Hinzenbach, udało nam się poprosić trenera Polskich skoczkiń Sławomira Hankusa o krótkie podsumowanie dzisiejszych zawodów.
Do naszych skoczków należał dziś konkurs drużynowy o Mistrzostwo Świata Juniorów. Polacy skakali, latali, hopkali,  najlepiej w Predazzo Val di Fiemme.
Dzisiejszy konkurs Pucharu Świata w Willingen wygrał Kamil Stoch (139,5 m i 145,5 m), któremu brakuje już tylko 27 punktów do lidera Pucharu Świata. Drugie miejsce zajął Severin Freund (139 m i 147,5 m). Na najniższym stopniu podium uplasował się Jernej Damjan (141,5 m i 150,5 m).
Sara Takanashi po raz kolejny w sezonie została zwyciężczynią konkursu z cyklu Pucharu Świata Kobiet.
Kolejny historyczny konkurs dla polskich skoków narciarskich dobrnął właśnie do półmetka rywalizacji.
Czwarty konkurs Turnieju Pięciu Skoczni odbył się w Westby. Zawodnicy tym razem rywalizowali na skoczni K106. W kategorii seniorów wciąż niepokonany jest Mikael Kvedar.
W związku ze złymi warunkami na skoczni Skisprung Arena w Hinzenbach seria próbna została odwołana po skokach kilkunastu zawodniczek.
Jak donosi portal eurosport.onet.pl Adam Małysz zrezygnował z funkcji attache olimpijskiego reprezentacji Polski na igrzyska w Soczi .