Od poniedziałku do środy na skoczniach narciarskich w Wiśle Łabajowie i trasie biegowej na Jonidle w Wiśle toczyć się będzie rywalizacja młodych skoczków narciarskich i kombinatorów norweskich z Polski i Czech, uczestników pierwszych w tym sezonie  zawodów LOTOS Cup 2014. W związku z wysokimi temperaturami panującymi w Beskidach w programie zawodów nastąpiło kilka poprawek. Najważniejszą z nich jest zmiana dnia organizacji konkursów kombinacji norweskiej ze środy na poniedziałek.

Podobnie jak wczoraj, tak i dziś najlepszy w Willingen okazał się być Kamil Stoch, który lądował na 147. i 145. metrze. Drugie miejsce zajął Severin Freund (141,5 m i 134 m), a trzeci był Peter Prevc (145,5 m i 132 m).
Sara Takanashi po raz dziesiąty w sezonie staje na pierwszym stopniu podium w rywalizacji o Puchar Świata Kobiet.
Za nami pierwsza seria konkursu pań na skoczni w Hinzenbach. Na prowadzeniu ze skokiem na odległość 89 m (119.2 pkt) jest Daniela Iraschko-Stolz.
Kwalifikacje przed dzisiejszym konkursem Pucharu Świata w Willingen wygrał Dawid Kubacki, który w swojej próbie uzyskał 148,5 metra. Drugie miejsce zajął Jurij Tepes (147,5 m), a trzeci był kolejny z Polaków - Maciej Kot (146 m).
Dobiegła końca seria próbna przed dzisiejszym konkursem pań w Hinzenbach. Najlepszy skok oddała Yuki Ito.
Podobnie jak w dniu wczorajszym, także dzisiaj na skoczni HS-145 w Willingen odbędzie konkurs indywidualny w skokach narciarskich.