Jak podaje serwis skispringen.com, Robert Kranjec może nie pojawić się na starcie jutrzejszego konkursu indywidualnego Igrzysk Olimpijskich na średniej skoczni. Po upadku w kwalifikacjach słoweński zawodnik ma problemy z lewym kolanem.

Mistrz świata w lotach po upadku został szybko przebadany w szpitalu. Na szczęście nie stwierdzono naruszenia więzadeł w kontuzjowanym kolanie, jednak w wyniku upadku zostało ono mocno stłuczone, co może przeszkodzić w starcie słoweńskiego zawodnika. Decyzja co do startu Kranjca w konkursie powinna zapaść niedzielnym przedpołudniem.

Reprezentant Słowenii po skoku na odległość 101,5 m zaliczył upadek przy lądowaniu. Kranjec początkowo próbował opuścić skocznie o własnych siłach, jednak musiał on skorzystać z pomocy służb medycznych.

AKTUALIZACJA:
W niedzielę rano zapadła decyzja o tym, że Robert Kranjec nie wystąpi w konkursie Igrzysk na średniej skoczni. Mistrz świata w lotach będzie walczył o powrót do zdrowia przed zawodami na dużym obiekcie.

źródło: skispringen.com / przegladsportowy.pl
Za naszymi młodymi narciarzami prawdziwy maraton. W ciągu sześciu dni przeprowadzone zostały cztery konkursy skoków narciarskich i dwa kombinacji norweskiej, rozgrywane w Wiśle i Szczyrku w ramach Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich - "Szukamy Następców Mistrza" LOTOS Cup 2014. Dziś na kompleksie skoczni w Szczyrku Skalitem przeprowadzony został czwarty konkurs skoków narciarskich.

Anze Lanisek wygrał sobotni konkursu Pucharu Kontynentalnego na skoczni HS133 w Iron Mountain. Słoweniec uzyskał 132,5 i 133 m, co pozwoliło mu wyprzedzić Nejca Dezmana, który osiągnął 125,5 m oraz 132,5 m. Na trzecim miejscu znalazł się trzeci reprezentant Słowenii, Andraz Pograjc - wylądował on na 126 i 134 metrze.

Czwartą pozycję po skokach na odległość 125,5 i 129,5 m zajął Fredrik Bjerkeengen. Czołową piątkę zajął Lauri Asikainen - zwycięzca serii próbnej osiągnął 129 oraz 131,5 m. Szósty był Rok Justin (127 i 131,5 m), a na siódmej lokacie znaleźli się ex-aequo Tomaz Naglic (128,5 i 130,5 m) oraz Manuel Fettner (120,5 i 132,5 m). Na końcu czołowej dziesiątki uplasowali się Markus Schiffner i Matjaz Pungertar.

Punkty zdobyli dziś czterej Polacy. Klemens Murańka po pierwszej serii, w której to uzyskał 129,5 m, był trzeci, jednak druga próba na 115 metr zepchnęła go na czternaste miejsce. Na siedemnastej pozycji sklasyfikowano Stefana Hulę - nasz reprezentant osiągnął 116,5 i 122,5 m. Krzysztof Biegun po skokach na odległość 122,5 i 118 m był 20., a dwie 110-metrowe próby dały Aleksandrowi Zniszczołowi 24. miejsce.

Następny konkurs Pucharu Kontynentalnego w Iron Mountain odbędzie się już w niedzielę o godzinie 20.00.

Lauri Asikainen oddał najwyżej punktowany skok podczas serii próbnej przed konkursem Pucharu Kontynentalnego w Iron Mountain. Fin w sprzyjających warunkach wylądował na 134 metrze, wyprzedzając dwóch Austriaków - Manuela Poppingera (125 m) oraz Manuela Fettnera (124 m).

Czwarte miejsce po skoku na odległość 124 m zajął Słoweniec Anze Lanisek. Piąty był Fredrik Bjerkeengen, który doleciał aż do 133 m. Na kolejnych lokatach uplasowali się Daniel Huber (127,5 m) oraz Andraz Pograjc (119,5 m).

Najlepszym z naszych reprezentantów był Aleksander Zniszczoł - 126 metrów dało mu ósmą pozycję. Dwunaste miejsce po skoku na odległość 118,5 m zajął Klemens Murańka, a sześć lokat za nim z rezultatem o cztery metry gorszym znalazł się Stefan Hula. W "30" zmieścili się jeszcze 26. Krzysztof Biegun (118 m) i 28. Krzysztof Miętus (116,5 m).
W kwalifikacjach do jutrzejszego konkursu na skoczni normalnej najlepszy okazał się być Michael Hayboeck, który w swojej próbie uzyskał 101 metrów. Drugie miejsce zajął Andreas Wank (102,5 m), a trzeci był Reruhi Shimizu (101,5 m).

W serii próbnej przed kwalifikacjami do jutrzejszego konkursu na skoczni normalnej najlepszy okazał się być Michael Hayboeck, który w swojej próbie uzyskał 104 metry, Drugie miejsce zajął Maciej Kot (101,5 m), a trzeci był Andreas Wellinger (101 m).

Wczoraj i dziś na skoczni w Kranju rozegrane zostały konkursy z cyklu Alpen Cup. Tryumfatorami tych zawodów okazali się być Paul Winter oraz Elias Tollinger.

Sara Takanashi i Daniela Iraschko-Stolz dominują w pierwszym treningu na skoczni HS 106 na olimpijskiej skoczni w Soczi. Już we wtorek panie staną przed historyczną szansą rywalizacji o medale olimpijskie.
Dzisiaj skoczkowie i skoczkinie próbowali swoich sił na skoczni Skalite w Szczyrku. Zawodnicy i zawodniczki wystartowali w siedmiu kategoriach.
Klemens Murańka odległościami 129,5 i 127 m wygrał konkurs Pucharu Kontynentalnego w Iron Mountain. Oprócz niego punktowało jeszcze trzech Polaków.