Archiwum strony

Przedstawiam wam statystykę przewag punktowych, zwycięzców zawodów o mistrzostwo olimpijskie. Pogrubione zostały największe różnice pomiędzy pierwszym a drugim skoczkiem danego konkursu. Zestawienie ułożone chronologicznie. 

Czytaj więcej...


Źródło: Informacja własna / Ederwolf
fot. Wikipedia
Jak się okazuje, skoki rządzą się swoimi prawami. Po półmetku rywalizacji prowadziła Carina Vogt z wynikiem 103,0 m i 126,8 pkt.
Drugi, o wiele krótszy  skok na 97,5 m dał jej jednak zwycięstwo. 
W miniony piątek na skoczni K90 w Harrachovie odbyły się konkursy z cyklu RKZ. W zawodach wystąpili zawodnicy, jak i zawodniczki, znani z występów w Pucharze Świata. 
Za nami seria próbna przed jedynym konkursem olimpijskim pań w Soczi. Już teraz trwa zacięta walka o odległości między faworytkami.
Skokami narciarskimi kobiet zajmuję się tutaj od października, a dzisiejszy konkurs jest dobrym pretekstem, żebym po raz pierwszy pokusić się o moją pierwszą, małą analizę...
Już dzisiaj odbędzie się w Soczi długo wyczekiwany debiut olimpijski w skokach kobiet. Na godzinę 17:30 zaplanowano serię próbną, a godzinę później o 18:30 zawodniczki wystartują w pierwszym, historycznym konkursie olimpijskim w skokach narciarskich pań. Na starcie zobaczymy 30. skoczkiń z 12. krajów.