Archiwum strony

Po fantastycznym skoku na 138,5 m Peter Prevc, srebrny medalista ze skoczni normalnej zdominował ostatnią serię treningową na RusSkije Gorki.
Severin Freund był najlepszy w drugiej serii treningowej na skoczni HS 140 w Soczi, tuż za nim uplasował się Kamil Stoch.
Kamil Stoch udowadnia, że środowy upadek nie pogorszył jego znakomitej formy! Mistrz olimpijski z normalnej skoczni w pierwszym czwartkowym treningu na skoczni HS140 wylądował na 136 metrze, co dało mu pierwsze miejsce w całej serii. Na drugim miejscu po skokach na odległość 131,5 m ex-aequo znaleźli się Noriaki Kasai i Simon Ammann.

Czwarty był Austriak Michael Hayboeck, który doskoczył do 130 metra. Na piątej pozycji sklasyfikowano Severina Freunda - reprezentant Niemiec uzyskał 127,5 m. Po 129 metrów skoczyli szósty Gregor Deschwanden i siódmy Gregor Schlierenzauer. Czołową "10" zamknęli Andreas Wellinger (126 m), Anders Bardal (127 m) i Yuta Watase (128,5 m).

Pozostali nasi reprezentanci zajęli dalsze miejsca. Poza Stochem, najlepiej zaprezentował się Piotr Żyła, któremu 123,5 m dało 21. pozycję. 29. był Dawid Kubacki, który wylądował na 124 metrze. Maciej Kot po skoku na odległość 121,5 m zajął 34. miejsce, a Jan Ziobro osiągnął 118 m i zajął 41. lokatę.

Aktualnie na dużej skoczni w Krasnej Polanie trwa druga seria treningowa.

Na skoczni normalnej HS-106 w Szczyrku Skalitem rozegrane zostały dzisiaj konkursy indywidualne i drużynowe w skokach narciarskich w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży "Śląsk 2014". Złote medale wywalczyli: Krzysztof Biegun (Junior A), Krzysztof Leja (Junior B), drużyna SS-R LZS Sokół Szczyrk (Junior A) oraz reprezentacja województwa śląskiego (Junior B).

Wśród najlepszych Juniorów A różnice były minimalne, a wszystkie trofea powędrowały do byłych lub obecnych uczniów SMS Szczyrk. Złoty medal wywalczył mistrz Uniwersjady i zwycięzca Pucharu Świata w Klingenthal - Krzysztof Biegun z SS-R LZS Sokół Szczyrk (97,5 i 92 m). Drugie miejsce zajął Aleksander Zniszczoł (KS Wisła Ustronianka), który lądował na 95,5 i 92,5 metrze. Zniszczoł po pierwszej serii był dopiero szósty, ale najlepszy skok w finale zapewnił mu srebro. Tylko 0,5 punktu stracił do niego Sebastian Hebel z SS-R LZS Sokół Szczyrk, który pokonał kadrowiczów: Adama Rudę, Stanisława Bielę i Jakuba Wolnego.

W gronie Juniorów B triumfował reprezentant klubu AZS Zakopane i uczeń ZSMS Zakopane Krzysztof Leja (90,5 i 95 m). Srebro zdobył Łukasz Podżorski z KS Wisła Ustronianka, który prowadził po pierwszej serii, a ex aequo trzecie miejsce zajęli Paweł Gut (LKS Poroniec Poronin) i Przemysław Kantyka (LKS Klimczok Bystra).

Konkurs drużynowy Juniorów A wygrała ekipa SS-R LZS Sokół Szczyrk: Sebastian Hebel, Konrad Janota i Krzysztof Biegun, która zgromadziła 19,5 punktu więcej niż reprezentacja województwa śląskiego (Kacper Kupczak, Mateusz Kojzar i Aleksander Zniszczoł). Skład podium uzupełnili skoczkowie w Małopolski: Michał Gut-Chowaniec, Damian Urbaś i Stanisław Biela.

Złoty medal Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w kategorii Junior B powędrował do zawodników ze Śląska: Marka Matusznego, Łukasza Podżorskiego i Przemysława Kantyki. Drugie miejsce zajął AZS Zakopane (Krystian Kołodziej, Tymoteusz Urbaś i Krzysztof Leja), a trzecie skoczkowie z województwa małopolskiego: Maciej Łukaszczyk, Daniel Mąka i Paweł Gut.

Jutro rywalizacja przeniesie się na dużą skocznię w Wiśle Malince, gdzie o godzinie 10:00 przeprowadzone zostaną zawody indywidualne w skokach narciarskich.

Pełne wyniki:

Konkurs indywidualny - Junior A

Konkurs indywidualny - Junior B

Konkurs drużynowy - Junior A
Konkurs drużynowy - Junior B

Źródło: Alicja Kosman / PZN

Thomas Morgenstern powrócił do rywalizacji po fatalnym upadku na skoczni w Kulm. Tak szybki powrót jest ogromnym sukcesem. Dodatkowo Austriak wciąż przez wielu wymieniany jest, jako jeden z faworytów do medalu, na który niewątpliwie zasługuje.
Wczorajszy upadek podczas treningu na dużej skoczni w Soczi, Mistrza Olimpijskiego Kamila Stocha zelektryzował świat sportu, a kibice wstrzymali oddech.
Na szczęście nic groźnego nie stało się naszemu mistrzowi. Dziś oficjalny komunikat prasowy Polskiej Misji Olimpijskiej brzmi następująco: