Juliane Seyfarth wygrywa sobotni konkurs na skoczni HS 100 w Lahti. Niemka oddała skoki na 94 i 95 m i w łączną notą równą 241.5 pkt zdeklasowała rywalki.
Kamil Stoch zdobył drugi złoty medal w Soczi. Polak w swoich próbach uzyskał 139 i 132,5 metra. Tuż za nim uplasował się fenomenalny Noriaki Kasai (139 m i 133,5 m). Brąz wywalczył Peter Prevc (135 m i 131 m).
W serii próbnej przed konkursem FIS Cup w Brattleboro najlepszy okazał się być Ernest Prislic, który w swojej próbie uzyskał 96 metrów. Drugie miejsce zajął Miran Zupancic (95,5 m), a trzeci był Matic Benedik (93,5 m).

Po pierwszej serii konkursowej w Soczi prowadzi Kamil Stoch, który w swojej próbie uzyskał 139 metrów. Drugie miejsce zajmuje Noriaki Kasai (139 m). Obaj zawodnicy są nowymi rekordzistami skoczni. Trzecie jest Severin Freund (138 m).
W piątek na dużej skoczni w Wiśle Malince rozegrane zostały kolejne konkursy skoków narciarskich w ramach Zimowej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Złote medale zdobyli reprezentanci klubu LKS Klimczok Bystra: Jakub Wolny (Junior A) i Przemysław Kantyka (Junior B). W klasyfikacji klubowej wygrał KS Wisła Ustronianka, a najlepszym województwem okazało się śląskie.
Seria próbna przed dzisiejszym konkursem w Soczi została odwołana. Swoje skoki zdołało oddać 26. zawodników.
Już za kilka minut rozpocznie się seria próbna przed konkursem olimpijskim na skoczni dużej HS-140.
O godzinie 17:30 rozpocznie się seria próbna, by godzinę później o 18:30 zawodnicy mogli rozpocząć pierwszą ocenianą serię konkursową.

Dziś na skoczni w Ramsau rozegrane zostały drużynowe zawody o Mistrzostwo Austrii Juniorów. Najlepsza okazała się być drużyna z Tyrolu, w której skład weszli: Thomas Hofer (94,5 m i 92,5 m), Markus Gruber (82 m i 78 m), Simon Greiderer (94,5 m i 89 m) oraz Philipp Aschenwald (93 m i 85,5 m).
W dzisiejszych zawodach Pucharu Kontynentalnego zwyciężył Manuel Fettner, który skoczył 112,5 oraz 109,5 za co otrzymał łączną notę 263,1 pkt.
W cieniu Igrzysk Olimpijskich rozgrywają się konkursy Pucharu Kontynentalnego na skoczni HS117 w niemieckim Brotterode. W serii próbnej przed sobotnimi zawodami najlepiej spisał się Stefan Kraft, który uzyskał 111,5 m. Drugie miejsce z rezultatem 108,5 m zajął Rok Justin, a trzeci po skoku na odległość 112,5 m był Daniel Huber.

Na czwartej pozycji znalazł się Daniel Wenig, który uzyskał 112,5 m. Piąta lokata należała do Karla Geigera - Niemiec wylądował na 109 metrze. Taką samą odległość osiągnął szósty Manuel Fettner. Ex-aequo siódmi byli Anze Lanisek (110 m) oraz Markus Eisenbichler (109 m).

Najlepiej z naszych reprezentantów spisał się Andrzej Zapotoczny - 106 m dało mu dziewiątą lokatę. 21. miejsce zajął Klemens Murańka, który doskoczył do 103 metra. Na trzydziestej lokacie po skoku na odległość 107,5 m sklasyfikowano Bartłomieja Kłuska. Reszta Polaków znalazła się poza czołową "30".

Ramona Straub była najlepszą skoczkinią dzisiejszych treningów przed konkursem Pucharu Kontynentalnego w Lahti.