Dziś na skoczni w Oslo odbyły się dwa konkursy z cyklu Norges Cup. Wśród elity tryumfowali Daniel Andre Tande i Phillip Sjoeen. W rywalizacji wzięła udział także Anette Sagen.
Dzisiejszy konkurs Pucharu Świata w Lahti wygrali Austriacy, którzy wystąpili w składzie: Stefan Kraft (125 m i 127,5 m), Gregor Schlierenzauer (128 m i 121 m), Michael Hayboeck (118,5 m i 125,5 m) i Thomas Diethart (128,5 m i 114,5 m).
W serii próbnej przed dzisiejszym konkursem drużynowym Pucharu Świata w Lahti równych sobie nie miał Peter Prevc, który w swojej próbie uzyskał 132 metry, Drugie miejsce zajął Kamil Stoch (124,5 m), a trzeci był Anssi Koivuranta (123,5 m).
Już po raz jedenasty w tym sezonie Sara Takanashi zwycięża w konkursie Pucharu Świata, tym razem na skoczni Trambulină Valea Cărbunăriiw rumuńskim Rasnovie.

Za nami seria próbna do Pucharu Świata Pań w Rasnovie, w której najlepszą zawodniczką była Sara Takanashi z wynikiem 92,5 m.
Lindsey Van | fot. Wikimedia Commons
Obecny sezon nie należy do najszczęśliwszych jeśli chodzi o liczbę kontuzji jakim ulegają zawodniczki. Niedawno pisaliśmy o kontuzjach czterech zawodniczek i niestety od tamtej pory dołączyły do tego grona kolejne panie.
W pierwszym konkursie w Falun zaliczanym do Pucharu Kontynentalnego, zwyciężył Rok Justin, który skoczył w dwóch próbach po 93 m.

Drugą lokatę zdobył Cene Prevc skacząc odpowiednio 94 m oraz 93 m. Na najniższym stopniu podium uplasował się Daniel Wenig z wynikami 93,5 m i 93 m. Tuż za nim znalazł się Pius Paschke, który w pierwszej serii lądował na 91 m, a w drugiej 2 metry dalej. Piątą pozycję skokami na odległość 91 m oraz 93 m wywalczył Marian Zupancic, a najlepszą szóstkę zamknął Andraz Pograjc skacząc 93 m w pierwszej, jak i w drugiej serii. Prowadzący po pierwszej serii ex aequo z Cene Prevcem - Tom Hilde, spadł na 7. miejsce po oddaniu drugiego skoku na 90,5 m.

Najlepiej z Polaków spisał się Stefan Hula, któremu skoki na odległość 92,5 m oraz 92,5 m, pozwoliły na zajęcie 9. miejsca. Krzysztof Biegun zajął 23. pozycję a tuż za nim sklasyfikowany został Aleksander Zniszczoł. Jakub Wolny uplasował się na 28. miejscu.

PEŁNE WYNIKI ZAWODÓW

Źródło: Informacja własna / ewoxx.com
Tom Hilde (93 m) i Cene Prevc (94 m) prowadzą ex aequo po I serii, z taką samą łączną notą - 122,7 pkt.

Tuż za nimi u pozycjonowany jest Florian Alterburger, który lądował na 94 m. Na czwartym miejscu jest Słoweniec Justin Rok (93 m). Kolejno za nimi sklasyfikowani zostali Daniel Wenig (93,5 m), Daniel Huber (93,5 m), Pius Paschke (91 m) oraz nasz reprezentant - Stefan Hula, oddał skok na 92,5 m i traci do liderów 4 pkt.

Pozostali Polacy: Krzysztof Biegun jest na 18. miejscu, Jakub Wolny 22, Aleksander Zniszczoł 23, Bartłomiej Kłusek 35, a Krzysztof Miętus 40.

Nina Lussi wygrywa konkurs Pucharu Kontynentalnego w Falun, na miejscu drugim Joanna Szwab, a Magdalena Pałasz czwarta.
Na skoczni HS 100 w szwedzkim Falun trwa konkurs kontynentalny pań. W serii próbnej najlepiej poradziła sobie Susanna Forsstroem. Na starcie zameldowało się 13. zawodniczek.