Archiwum strony

Firma Air Products, największy dostawca gazów technicznych w Polsce, wspiera organizatorów Mistrzostw Świata w skokach narciarskich, które potrwają do 16 marca br. w czeskim Harrachovie.
Niestety, prognozy pogody na sobotni dzień sprawdziły się. Trudne warunki atmosferyczne uniemożliwiły przeprowadzenie rywalizacji. Z powodu zbyt silnego wiatru organizatorzy odwołali III i IV serię Mistrzostw Świata w Lotach w Harrachovie.

Konkurs miał rozpocząć się już o godzinie 16:00, jednak jego start był kilkukrotnie przekładany. Ostatecznie, po nieudanej próbie startu o godzinie 18:15, jury zadecydowało o odwołaniu III i IV serii.

Tym samym mistrzem świata w lotach został Severin Freund. Srebro zdobył Anders Bardal, a brąz Peter Prevc. Kamil Stoch został sklasyfikowany na piątym miejscu. Dobrze zaprezentował się również Maciej Kot, który zamknął pierwszą dziesiątkę.

Na niedzielę zaplanowano konkurs drużynowy. Ma on wystartować o godzinie, jednak prognozy pogody przewidują podobne warunki do tych, jakie panowały w sobotę.

Pokaz slajdów


źródło: FIS Ski Jumping
Po długich oczekiwaniach udało się przeprowadzić konkurs PŚ Pań w Falun. Zwyciężczynią po raz kolejny została Sara Takanashi.
Niestety dzisiejszego konkursu Pucharu Kontynentalnego nie udało przeprowadzić się do końca. Organizatorzy najpierw zdecydowali się przełożyć drugą serię, a następnie ja odwołano. Za ostateczne uznano więc wyniki pierwszej serii. 
Rok Justin prowadzi po pierwszej serii konkursu w Niżnym Tagile. W serii finałowej zobaczymy  czterech reprezentantów Polski.
Serię próbną przed zawodami wygrał Florian Altenburger, który skoczył 128,5 m.