Archiwum strony

Na skoczni K90 w Rana odbyły się Mistrzostwa Norwegii Juniorów, w których najlepsi okazali się być Philip Sjoeen, Karoline Andrea Roestad oraz drużyna z Oslo. 
A miało być tak pięknie. Medale, długie loty i cztery dni emocji związanych z dwudziestymi trzecimi mistrzostwami świata w lotach narciarskich. Miało być pięknie, ale nie było, bowiem impreza tym razem zawitała do Harrachova, a tam problemy z pogodą są pewniejsze niż obligacje skarbowe. Mówisz Harrachov, myślisz zła pogoda.

Niestety, tak jak przypuszczaliśmy, konkurs drużynowy Mistrzostw Świata w Lotach w Harrachovie został odwołany. Powodem są zbyt silne podmuchy wiatru. 
Spore perturbacje pogodowe nie ominęły dzisiejszych skoków pań. Z powodu wiatru przerwano serię próbną Pucharu Świata rozgrywanego w Szwedzkim Falun HS-100. 
Pogoda daje się we znaki nie tylko organizatorom Mistrzostw Świata w Lotach w Harrachovie. Z powodu silnego wiatru finałowy konkurs Pucharu Kontynentalnego w Niżnym Tagile został odwołany.

Tym samym zwycięzcą klasyfikacji generalnej cyklu został Manuel Fettner, który wyprzedził dwóch Słoweńców - Nejca Dezmana i Roka Justina. Najlepszy z Polaków, Stefan Hula, tegoroczny cykl ukończył na czternastym miejscu.

źródło: Berkutschi.com