Archiwum strony

Janne Ahonen powiadomił o swoich planach na przyszłość. Pomimo dobrego początku, miniony sezon dla Janne skończył się ciężkim rozczarowaniem. 36-letni Fin postanowił jednak się nie poddawać i kontynuować swoją bogatą karierę.


- Zamierzam kontynuować karierę co najmniej do Mistrzostw Świata w 2017 roku. -
powiedział 2-krotny zdobywca Kryształowej Kuli.

Ahonen ma powrócić do treningów jak najszybciej w maju.
Jeśli Janne zdecyduje się wystartować na następnych igrzyskach olimpijskich w 2018 w Pyeongchang, byłby pierwszym finem, który uczestniczyłby w nich po raz siódmy.


Przypomnijmy, że Janne Ahonen jest 2-krotnym zdobywcą Pucharu Świata, 2-krotnym Mistrzem Świata i 5-krotnym zwycięzcą Turnieju Czterech Skoczni. W swojej kolekcji medali, brakuje mu tego z indywidualnej rywalizacji na igrzyskach olimpijskich. Jego najwyższym miejscem w tej prestiżowej imprezie jest 4, osiągnięte na normalnej skoczni w Whistler, Park City i Hakubie. 

Źródło: ltalehti.fi / iltasanomat.fi


foto: fis-ski.com
David Jiroutek nie będzie już trenerem czeskiej kadry skoczków narciarskich – ta niespodziewana informacja obiegła świat skoków narciarskich. Nową posadę szkoleniowca obejmie Richard Schallert, który prowadził Czechów w latach 2006-2009.


Wracający na "stare śmieci" Richard Schallert, na stanowisku trenera ma pozostać do Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2018 roku. Pomimo zakończenia pracy z czeskimi skoczkami, David Jiroutek wspólnie z Matijazem Zupanem zajmą się szkoleniem rosyjskiej kadry skoczków.

Źródło: fis-ski.com