Archiwum strony

Im bliżej lata, tym więcej drużyn podaje zestawienia swoich ekip na nadchodzący sezon. Tym razem skład swojej kadry A ogłosił trener norweskich zawodników, Alexander Stoeckl.

W reprezentacji Norwegii nie ma większych zmian. W kadrze narodowej znaleźli się: Anders Bardal, Anders Jacobsen, Tom Hilde, Anders Fannemel, Rune Velta i Andreas Stjernen.

- Nie dokonaliśmy roszad w składzie, ponieważ ta szóstka w ostatnim czasie prezentowała się dobrze. Z niecierpliwością czekam na start sezonu letniego. Będziemy również współpracować z innymi drużynami. W pozostałych kadrach znajduje się wielu utalentowanych zawodników i dla nich drzwi do występów nie są zamknięte - powiedział Alexander Stoeckl.

- W drużynie narodowej mamy sześciu skoczków, którzy w ciągu ostatnich dwóch lat zaprezentowali się z dobrej strony. Po przeprowadzeniu dogłębnych badań wierzymy, że wiemy co zrobić w celu pokazaniu ich całego potencjału - dodał dyrektor sportowy, Clas Berde Brathen.

Aktualnie Norwegowie przebywają na zgrupowaniu w Trondheim.

źródło: fis-ski.com / skiforbundet.no
W minioną sobotę na skoczni K25 w Trzic odbył się konkurs, w którym wystąpili słoweńscy medaliści igrzysk olimpijskich i mistrzostw świata. Wystąpili m.in.: Peter Prevc, Jernej Damjan, Primoz Peterka, Peter Zonta czy Rok Benkovic.
Andrzej Biernat Minister Sportu i Turystyki odwiedził dziś szkołę Mistrzostwa Sportowego SMS Szczyrk  w Buczkowicach.