Archiwum strony

Dziś w Wiśle na skoczni im. Adama Małysza HS-134 odbyły się ciekawe treningi. Przyjechała ekipa polska i słoweńska.

Na skoczniach narciarskich w Bystrej koło Bielska-Białej rozegrano wczoraj II Memoriał Józefa Przybyły, czyli konkurs skoków z cyklu "Nadzieje Beskidzkie". W poszczególnych kategoriach triumfowali: Czech Daniel Skarka (Junior E2), Jan Rzadkosz (Junior E2), Karol Niemczyk (Junior D) oraz Joanna Kil (Dziewczęta).

Jakub Jiroutek
Nie od dziś wiadomo, że sytuacja w czeskich skokach narciarskich nie jest najlepsza. Ostatnim zawodnikiem, który odnosił sukcesy na arenie międzynarodowej był Jakub Janda. To właśnie on zdobył Kryształową Kulę w sezonie 2005/2006 i wygrał Turniej Czterech Skoczni, ex-aequo z Janne Ahonenem. Obecnie Czechy, kraj takich legend, jak Jiri Raska, Pavel Ploc, Jiri Malec, Jaroslav Sakala czy Jiri Parma, nie posiadają perspektywicznych, młodych zawodników, którzy byliby w stanie podjąć rywalizację z najlepszymi. 
Wczoraj na skoczniach w niemieckim Spitzkunnersdorfie zostały rozegrane zawody, w których rywalizowali zawodnicy z Czech i Niemiec. Tryumfowali m.in. Franziska Stoll i Dominik Hahn. Udział w zmaganiach wzięli także weterani.