Kamil Stoch zdominował konkurs Mistrzostw Polski na skoczni w Wiśle-Malince. Podwójny mistrz olimpijski z Soczi uzyskał 134,5 i 135 m, co pozwoliło mu wyprzedzić Piotra Żyłę - skoczek z Wisły wylądował na 129 oraz 126 m. Brązowy medal przypadł mistrzowi świata juniorów z Predazzo, Jakubowi Wolnemu, który uzyskał 126 i 125,5 m.

Na czwartej pozycji uplasował się Maciej Kot - reprezentant AZS-u Zakopane osiągnął 125,5 oraz 124,5 m. Piąty był Stefan Hula, który doskoczył do 126 i 123 metra. Czołową szóstkę po skokach na odległość 125,5 i 124,5 m zamknął Dawid Kubacki. Kolejne pozycje przypadły Krzysztofowi Biegunowi, Bartłomiejowi Kłuskowi i Grzegorzowi Miętusowi.

Jutro odbędzie się konkurs drużynowy, którego początek zaplanowano na godzinę 11.00.

źródło: PZN.pl / Informacja własna
Piotr Żyła wygrał serię próbną przed konkursem Mistrzostw Polski na skoczni HS134 we Wiśle-Malince. Reprezentant klubu KS Wisła wylądował na 133 metrze i wyprzedził Kamila Stocha, który uzyskał o 2,5 metra gorszy rezultat. Na trzecim miejscu po skoku na odległość 124,5 m uplasował się Maciej Kot.

Czwarty był Dawid Kubacki, który doskoczył do 124 metra. Na piątej lokacie znalazł się Jan Ziobro - zwycięzca konkursu Pucharu Świata z Engelbergu skoczył o pół metra bliżej od Kubackiego. Czołową szóstkę skokiem na odległość 122 m zamknął Stefan Hula, siódmy był Krzysztof Biegun (121 m), a ex-aequo na ósmym miejscu uplasowali się Klemens Murańka i Stanisław Biela (obaj po 119 m).

Konkurs główny rozpocznie się o godzinie 20:30.
Dziś na skoczni K90 w czeskim Libercu odbyły się Mistrzostwa tego kraju w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej. W zawodach udział wziął także reprezentant Polski.
Paweł Słowiok obronił tytuł Mistrza Polski w kombinacji norweskiej. Po finiszu pokonał on  prowadzącego po skokach Mateusza Wantuloka. Trzecie miejsce zajął Szczepan Kupczak.

Po skokach prowadził Mateusz Wantulok - wylądował on na 127 metrze i miał 29 sekund przewagi przed biegiem nad Szczepanem Kupczakiem, który uzyskał 119,5 m. Trzeci po skoku na odległość 117,5 m był późniejszy triumfator, Paweł Słowiok (41 sekund straty do lidera).

Kolejne lokaty zajęli Jan Łowisz, Wojciech Marusarz i Marcin Budz.