Archiwum strony

Jutro na skoczni w Wiśle-Malince odbędzie się drużynowy konkurs. Do zawodów zostało zgłoszonych dziesięć drużyn, w tym nasza reprezentacja, która wystąpi w składzie: Maciej Kot, Piotr Żyła, Dawid Kubacki i Kamil Stoch.
Kwalifikacje do sobotniego konkursu Letniej Grand Prix w Wiśle - Malince wygrał Peter Prevc, który w swojej próbie uzyskał 134,5 metra. Drugie miejsce zajął Anders Fannemel (129,5 m), a trzeci był Piotr Żyła (126 m).

W drugim treningu przed dzisiejszymi kwalifikacjami do pierwszego indywidualnego konkursu Letniej Grand Prix w Wiśle najlepsi okazali się być Polacy. Pierwsze miejsce ex-aequo zajęli Kamil Stoch (130,5 m) i Piotr Żyła (130 m). Trzecie miejsce przypadło Peterowi Prevc (128 m).
W pierwszym treningu na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle - Malince najlepszy okazał się być Phillip Sjoeen, który w swojej próbie uzyskał 133 metry. Drugie miejsce zajął Kamil Stoch (126 m), a trzeci był Piotr Żyła (125 m).
Dziś na skoczni w Wiśle - Malince odbędą się oficjalne treningi i kwalifikacje do pierwszego w tym sezonie konkursu Letniej Grand Prix. Pierwszy trening zaplanowano na godzinę 15:00, a kwalifikacje powinny rozpocząć się o 17:00.