Archiwum strony

Konkurs Letniej Grand Prix w Courchevel wygrał Andreas Stjernen (131,5 m; 132,5 m i 126 m), który wyprzedził swojego rodaka - Phillipa Sjoeena (125,5 m; 130,5 m i 130,5 m) i Kamila Stocha (128 m; 121,5 m i 126,5 m).
fot. Agnieszka Pająk | Winterszus.pl
Olli Muotka po raz kolejny sięgnął po zwycięstwo w konkursie z cyklu FIS Cup odbywającym się w Kuopio. Prowadzący po pierwszej serii (127,5 m) zawodnik, umocnił swoją dominację w drugiej serii wynikiem 117,0 m (217.5 m).
W serii próbnej przed dzisiejszym konkursem Letniej Grand Prix w Courchevel najlepszy okazał się być Andreas Welligner, który w swojej próbie uzyskał 125 metrów. Drugie miejsce zajął Reruhi Shimizu (128,5 m), a trzeci był Andreas Stjernen (126,5 m).
fot. Patrycja Długosz | Winterszus.pl
Danny Queck był najlepszym skoczkiem serii próbnej przed dzisiejszymi zawodami FIS Cup w fińskim Kuopio.
Kwalifikacje przed konkursem Letniej Grand Prix w Courchevel wygrał Kamil Stoch, który w swojej próbie uzyskał 128 metrów. Drugie miejsce zajął Jernej Damjan (126,5 m), a trzeci był Andreas Stjernen (131,5 m).

W drugim treningu w Courchevel najlepiej spisał się Kamil Stoch, który poszybował na 129 metr. Drugie miejsce zajął Sami Niemi (128 m), a trzeci był Jan Matura (130 m).
W pierwszym treningu na skoczni w Courchevel najlepszy okazał się być Phillip Sjoeen, który w swojej próbie uzyskał 131 metrów. Drugie miejsce zajął Junshiro Kobayashi (129 m), a trzeci był Andreas Wellinger (127,5 m).

Międzynarodowa Federacja Narciarska postanowiła rozegrać konkursy Letniego Grand Prix w Hakubie i Ałmatach bez testów nowego systemu grupowego, który ma zostać wprowadzony w przyszłym sezonie podczas lotów narciarskich.

Powody tej decyzji wyjawił dyrektor Pucharu Świata w skokach narciarskich, Walter Hofer:

- Zebraliśmy już wystarczająco informacji na temat nowego systemu w Wiśle, Einsiedeln i Courchevel. Teraz możemy zająć się wprowadzeniem poprawek na pozostałe konkursy.

Austriacki działacz zauważył również kilka problemów związanych ze zmienioną formą rozgrywek:

- Byliśmy niezadowoleni ze sposobu wyświetlania informacyjnych grafik na skoczni oraz w transmisji telewizyjnej. Jeśli do łącznej punktacji byłyby liczone również rezultaty z kwalifikacji, nie moglibyśmy skorzystać na przykład z linii "to beat".


Grupowy system rozgrywania zawodów zostanie jeszcze zastosowany podczas zbliżających się konkursów w Courchevel. O tym, czy zostanie on wprowadzony do zimowych zawodów lotów narciarskich, dowiemy się podczas jesiennego kongresu FIS.

źródło: FIS-ski.com