Archiwum strony

Na skoczniach narciarskich w Bystrej w sobotę 15 sierpnia rozegrany został Konkurs Skoków Narciarskich o Puchar Wójta Gminy Wilkowice z cyklu "Nadzieje Beskidzkie". Wśród Dziewczyn triumfowała Kamila Karpiel z AZS Zakopane, najlepszym Juniorem D okazał się Karol Niemczyk (LKS Klimczok Bystra), w kategorii Junior E1 zwyciężył Robert Ryś (LKS Olimpia Goleszów), a wśród Juniorów E2 - Tymoteusz Amilkiewicz (AZS Zakopane).
Peter Prevc (130,5 i 122 m) pewnie sięgnął po zwycięstwo w konkursie z cyklu Letniego Pucharu Kontynentalnego w Kuopio.

Drugie miejsce zajął Miran Zupancic (123 i 124,5 m), a trzecie Stephan Leyhe (122 m i 125,5 m). Tuż za podium uplasował się Anze Semenic (130,5 i 122,5 m). Z czwartego miejsca na piąte, spadł Jakub Wolny (122,5 i 122,5 m). Na szóstej lokacie sklasyfikowany został Andraz Pograjc (122,5 i 123,5 m). Najlepszą siódemkę zamknął nasz rodak – Stefan Hula (123 i 122,5 m).

Do drugiej serii nie wszedł Aleksander Zniszczoł. Zakończył on zmagania na skoczni dużej na 41. miejscu.

Wyniki pozostałych naszych reprezentantów:
Bartłomiej Kłusek – 11. miejsce (115,5 i 121,5 m)
Krzysztof Biegun – 12. miejsce (121,5 i 117 m)
Krzysztof Miętus – 29. miejsce (107 i 103 m)

WYNIKI ZAWODÓW
KLASYFIKACJA LETNIEGO PUCHARU KONTYNENTALNEGO

Źródło: ewoxx.com
Po pierwszej serii konkursu Letniego Pucharu Kontynentalnego w fińskim Kuopio prowadzi Słoweniec Peter Prevc. Liderem został po swoim skoku na odległość 130,5m.

Na drugim miejscu znalazł się Anze Semenic wraz z identyczną odległością jaką osiągnął obecny lider konkursu - 130,5 m. Trzecie miejsce zajął kolejny ze słoweńców - Miran Zupancic (123 m). Na czwartej lokacie uplasował się Jakub Wolny (122,5 m), a na piątej Andraz Pograjc (122,5 m). Pierwszą szóstkę zamknął Stephan Leyhe (122 m).

Jedynym Polakiem, któremu nie udało się zakwalifikować do finałowej serii jest Aleksander Zniszczoł (103,5 m / 41. miejsce)

Stefan Hula – 8. miejsce (123 m)
Krzysztof Biegun – 9. miejsce (121,5 m)
Bartłomiej Kłusek – 15. miejsce (115,5 m)
Krzysztof Miętus – 28. miejsce (107 m)

WYNIKI PIERWSZEJ SERII

Cene Prevc był najlepszym skoczkiem serii próbnej przed dzisiejszymi zawodami Letniego Pucharu Kontynentalnego w fińskim Kuopio.

Słoweniec skokiem na 126,5 m zapewnił sobie prowadzenie przed - drugim Miranem Zupancicem (123 m) i trzecim Jakubem Wolnym (117,5 m).

Na czwartej pozycji znalazł się Niemiec Danny Queck z wynikiem 118,5 m. Dalej uplasowali się Stephan Leyhe (118,5 m), oraz reprezentant gospodarzy Olli Muotka (114 m). Siódme miejsce zajął Anze Semenic (118 m), ósmy był Andraz Pograjc (115,5 m), a czołową dziewiątkę zamknął nasz reprezentant – Aleksander Zniszczoł (116 m).

Wyniki pozostałych naszych zawodników:
Krzysztof Biegun – 12. miejsce (116 m)
Bartłomiej Kłusek – 14. miejsce ( 113,5 m)
Stefan Hula – 31. miejsce (105 m)
Krzysztof Miętus – 37. miejsce (98 m)

Przed sobotnim konkursem Pucharu Kontynentalnego na skoczni HS127 w Kuopio rozegrano dwie serie treningowe. Na pierwszym treningu najlepiej spisał się Cene Prevc, a na drugim najwięcej punktów za skok otrzymał Krzysztof Biegun.

I TRENING

Lider Letniego Pucharu Kontynentalnego uzyskał 128,5 m i wyprzedził swojego kolegę z reprezentacji, Mirana Zupancica, który lądował półtora metra bliżej. Trzeci był kolejny Słoweniec, Anze Semenic - w bardzo sprzyjających warunkach osiągnął on 131,5 m.

Czwarta lokata po skoku na odległość 122,5 m przypadła Aleksandrowi Zniszczołowi. Tę samą pozycję, co nasz reprezentant, zajął reprezentant gospodarzy, Ossi-Pekka Valta - doskoczył on do 125 metra. Czołową szóstkę skokiem o metr krótszym zamknął Krzysztof Biegun.

Na ósmym miejscu znalazł się Jakub Wolny, który wylądował na 116 metrze. Dziesiąty po o metr krótszej próbie był Stefan Hula. Bartłomiej Kłusek uzyskał 112 metrów i zajął czternastą lokatę. 107 m dało Krzysztofowi Miętusowi 24. miejsce.

II TRENING

Krzysztof Biegun wylądował na 121 metrze i wyprzedził dwóch reprezentantów Słowenii - Mirana Zupancica, który skoczył o metr bliżej i Cenego Prevca (119,5 m).

Czwarte miejsce zajął Bartłomiej Kłusek - Polak doskoczył do 121 metra. Na piątej lokacie ze skokiem na odległość 119 m uplasował się Anze Semenic. Szósty był Niemiec Paul Winter, który uzyskał 120,5 m. Siódme miejsce zajął Stefan Hula - nasz reprezentant wylądował na 119 metrze.

Na jedenastej pozycji po skoku na odległość 112,5 m znalazł się Aleksander Zniszczoł. Siedemnasty był Jakub Wolny, który uzyskał 103 metry, a na dwudziestej pierwszej lokacie uplasował się Krzysztof Miętus (105 m).