Dziś na skoczni K90 w Villach odbyły się zawody z cyklu OMV Austria Cup. Tryumfowali m.in. Eva Pinkelnig, Alexander Hayboeck i Lukas Mueller.
Michaela Dolezelova (102,5 i 100,5 m) wygrała zawody FIS Cup kobiet w czeskim Frenstacie p.R. Drugą lokatę zajęła Anastasiya Gladysheva (95 i 98,5 m), a trzecią Nita Englund (91 i 88,5 m).

Tuż za podium, uplasowała się Alexandra Kustova (90,5 i 92 m). Na piątej pozycji została sklasyfikowana Nina Lussi (90,5 i 85,5 m), a na szóstej Stefaniya Nadymova (86 i 89 m).
Najlepszą siódemkę zamknęła Magdalena Pałasz (89,5 i 82,5 m).

Joanna Szwab, która w przy pierwszym skoku na 70 metrów upadła, w drugim poprawiła się o metr, zajmując 18. miejsce. Zaraz za nią uplasowały się kolejno dwie następne polki – Anna Twardosz (67 i 66 m) i Kinga Rajda (62,5 i 64,5 m).

źródło: ewoxx.com

Jure Sinkovec był najlepszy podczas niedzielnego konkursu Letniego Pucharu Kontynentalnego we Frensztacie. Słoweniec uzyskał 100,5 i 105 m, co pozwoliło mu wyprzedzić reprezentanta gospodarzy, Jakuba Jandę, oraz Piusa Paschke.

Triumfator Pucharu Świata z sezonu 2005/2006 w drugiej serii popisał się skokiem na 105 m, dzięki czemu awansował z czwartego miejsca po pierwszej serii, w której osiągnął 97,5 m. Trzeci zawodnik dzisiejszego konkursu dwukrotnie lądował na 99 metrze.

Za podium znalazło się dwóch Słoweńców: Ziga Mandl (99 i 98,5 m) oraz Andraz Pograjc (99,5 i 95 m). Szóste miejsce przypadło naszemu reprezentantowi, Grzegorzowi Miętusowi, po skokach na odległość 98,5 i 99m.

Aż na szesnastą pozycję z szóstej lokaty zajmowanej po pierwszej serii spadł Andrzej Stękała - osiągnął on 96,5 i 92 m. Tuż za nim uplasował się Przemysław Kantyka, który lądował na 97 i 93 m. Do "30" awansowali również 20. Krzysztof Leja (94,5  i 93,5 m) oraz 21. Andrzej Zapotoczny (90,5 i 96 m). Ta sztuka nie udała się niestety 38. Łukaszowi Podżorskiemu (86 m).

źródło: berkutschi.com

Po pierwszej serii zawodów FIS Cup w czeskim Frenstacie p.R. prowadzi reprezentantka gospodarzy - Michaela Dolezelova, która skoczyła 102,5 metra. Drugie miejsce zajmuje Anastasiya Gladysheva (95 m), a trzecia jest Nita Englund (91 m).
Danny Queck uzyskał najwięcej punktów w serii próbnej przed konkursem Letniego Pucharu Kontynentalnego w czeskim Frensztacie. Niemiec wylądował na 97 metrze i wyprzedził reprezentanta Polski, Andrzeja Zapotocznego, który uzyskał 102,5 m. Trzecie miejsce zajął Jure Sinkovec - Słoweniec doskoczył do 98 metra.

Dobrze zaprezentował się również inny Polak, Łukasz Podżorski - skok na odległość 100,5 m dał mu czwartą pozycję. Piąty był Jakub Janda, który uzyskał 97,5 m. Na szóstej pozycji uplasował się Markus Schiffner z 94-metrowym rezultatem.

Pod koniec drugiej dziesiątki znalazło się dwóch bialo-czerwonych - 18. był Przemysław Kantyka (92 m), a 19. Andrzej Stękała (96 m). Dwudzieste ósme miejsce przypadło Krzysztofowi Lei (90.5 m). Jako jedyny z naszych reprezentantów poza czołową "30" uplasował się 32. Grzegorz Miętus (90 m).

Główny konkurs rozpocznie się o godzinie 14.00.

Włoska skoczkini narciarska - Lisa Demetz postanowiła zakończyć swoją karierę. Powodem takiej decyzji są problemy interpersonalne z drużyną, jak i Włoską Federacją Narciarską.

W serii próbnej przed dzisiejszym konkursem FIS Cup w czeskim Frenstacie p.R. najlepsza okazała się być Nita Englund, która w swojej próbie uzyskała 92 metry. Drugie miejsce zajęła jej rodaczka - Nina Lussi (87,5 m). Trzecia była Alexandra Kustova (88 m) z Rosji.
Jakub Kot wygrał w zawodach Pucharu Prezesa PZN w skokach narciarskich, jakie miały miejsce dziś na obiekcie w Wiśle Malince.