Dwóch Niemców znalazło się na czele niedzielnego konkursu Letniego Pucharu Kontynentalnego na skoczni w Trondheim. Triumfował Karl Geiger, który uzyskał 130 i 132,5 m, a drugie miejsce po skokach na odległość 128,5 i 131,5 m zajął Markus Eisenbichler. Podium uzupełnił Antonin Hajek - Czech wylądował na 130 i 131 metrze.

Początkowo triumfatorem konkursu został Anze Lanisek, jednak jury zdyskwalifikowało go za nieprzepisowy kombinezon, przez co mimo skoków na odległość 130,5 i 137 m nie mógł cieszyć się z końcowego triumfu.

Dopiero czwarte miejsce zajął lider po pierwszej serii, Manuel Poppinger, który osiągnął 133 i 126,5 m. Czołową piątkę zamknął Kim Rene Elverum Sorsell - doskoczył on do 129 i 132 metra.

Punty zdobył pięciu biało-czerwonych. Najlepiej z Polaków spisał się Klemens Murańka - 123 i 129,5 m dało mu 12. pozycję. W drugiej dziesiątce uplasowali się również 17. Andrzej Stękała (123 i 126,5 m) oraz 19. Jan Ziobro (124 i 117 m). 24. po skokach na odległość 117 i 123 m był Krzysztof Biegun, a dwie lokaty za nim znalazł się Bartłomiej Kłusek (118,5 i 122 m). Do "30" nie zakwalifikował się Grzegorz Miętus.

W końcowej klasyfikacji Letniego Pucharu Kontynentalnego zwyciężył Jakub Wolny, który wyprzedził dwóch Słoweńców: Cenego Prevca oraz Mirana Zupancica.

źródło: fis-ski.com
Dzisiejszy konkurs Letniej Grand Prix w austriackim Hinzenbach wygrał Roman Koudelka, który lądował na 91 i 92 metrze. Drugie miejsce zajął reprezentant gospodarzy - Gregor Schlierenzauer (91,5 m i 90 m), a skład podium uzupełnił Marinus Kraus (89,5 m i 91 m).
Wczoraj na dużej skoczni w Libercu odbyły się zawody RKZ oraz Mistrzostwa Czech w kombinacji norweskiej. Udział w zawodach wzięli także reprezentanci naszego kraju.
W serii próbnej przed dzisiejszym konkursem Letniej Grand Prix w austriackim Hinzenbach najlepszy okazał się być Severin Freund, który w swojej próbie uzyskał 93.5 m. Drugie miejsce zajął Gregor Schlierenzauer (92,5 m), a trzeci był Taku Takeuchi (90,5 m).