Zakończyły się ostatnie zawody z cyklu Letniej Grand Prix 2014. Dziś w niemieckim Klingenthal zaskakująco zwyciężył Niemiec Richard Freitag (133 m).
Pierwsza seria konkursu Letniej Grand Prix w Klingenthal padła łupem Czecha Jakuba Jandy, który poleciał na odległość 136,5 metra.

Andrzej Zapotoczny zdecydowanie wygrał ostatni konkurs Pucharu Prezesa PZN, rozgrywany na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Reprezentant AZS Zakopane uzyskał 130,5 i 128,5 m, dzięki czemu aż o 14,1 pkt wyprzedził przedstawiciela kadry A, Jana Ziobrę - zwycięzca zeszłorocznego Pucharu Świata w Klingenthal wylądował na 128 i 124 metrze. Trzecie miejsce po skokach na odległość 127 i 123 m zajął Krzysztof Miętus.

Tuż za podium ze sporą stratą do najlepszej trójki znalazł się Przemysław Kantyka - osiągnął on 124 i 119,5 m. Piąta lokata przypadła Adamowi Rudzie po skokach na odległość 124 i 121,5 m. Szóste miejsce zajął Grzegorz Miętus (123 i 118,5 m).

W klasyfikacji generalnej Pucharu Prezesa PZN zwyciężył siódmy w Zakopanem Jakub Kot. Wyprzedził on Andrzeja Zapotocznego oraz Dawida Jarząbka.

źródlo: PZN.pl

Największą niespodzianką w tegorocznym kalendarzu letniego cyklu był brak zawodów na skoczni Adlerschanze w niemieckim Hinterzarten, które odbywały się corocznie od pierwszej edycji Letniego Grand Prix w 1994 roku. W następnym sezonie ta sytuacja najprawdopodobniej nie powtórzy się.

Po rocznej przerwie najważniejsze zawody lata powrócą do Schwarzwaldu. Według wstępnego kalendarza FIS na nadchodzący sezon letni, 08 sierpnia 2015 roku na skoczni HS108 w Hinterzarten odbędą się zawody indywidualne.

Tradycja letnich skoków na niemieckim obiekcie sięga roku 1982. Zanim w Hinterzarten rozegrano pierwszy konkurs Letniego Grand Prix, w rozgrywanych tam zawodach wygrywali między innymi Matti Nykaenen oraz Jan Bokloev.

źródło: skispringen.com
Andreas Wellinger skoczył najdalej w serii próbnej przed dzisiejszymi zawodami Letniej Grand Prix w Klingenthal. Niemiec uzyskał 141 metrów i wyprzedził drugiego Stefana Krafta z Austrii (144,4 m). Trzecie miejsce zajął Rune Velta z Norwegii (140 m).

Dziś na skoczni w niemieckim Klingenthal odbędzie się ostatni konkurs z cyklu Letniej Grand Prix. Pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej zapewnił sobie Jernej Damjan.