Archiwum strony

Zakończyły się właśnie kwalifikacje do jutrzejszego konkursu indywidualnego Pucharu Świata w norweskim Lillehammer.

Pierwszy, fantastyczny konkurs Pucharu Świata Pań w norweskim Lillehammer, wygrała Spela Rogelj przed Danielą Iraschko-Stolz i Sarą Takanashi.
fot. wikicommons

Daniela Iraschko-Stolz prowadzi po pierwszej serii konkursu Pucharu Świata Pań w Lillehammer. Tuż za nią są Sara Takanashi i Sofia Tikhonova.
Serię próbną do dzisiejszego konkursu Pucharu Świata Pań na skoczni K90 w Lillehammer zdominowała Daniela Iraschko-Stolz.

Andreas Wellinger, który groźnie upadł podczas konkursu Pucharu Świata w fińskim Kuusamo, przeszedł operację, która wyklucza go ze startów na minimum osiem tygodni. 

W drugim treningu na skoczni w Lillehammer także najlepszy okazał się być Anders Fannemel, który skoczył 134 metry. Drugie miejsce zajął Peter Prevc (140 m), a trzeci był Michael Hayboeck (135 m).
W pierwszym treningu przed konkursem Pucharu Świata w Lillehammer najlepszy okazał się być Anders Fannemel. Norweg w swojej próbie poszybował na 143 metr. Drugie miejsce zajął Markus Eisenbichler (140,5 m), a trzeci był Roman Koudelka (128 m).