Archiwum strony

Jacqueline Seifriedsberger triumfowała w inauguracyjnym konkursie Pucharu Kontynentalnego Pań w norweskim Notodden. Drugie miejsce zajęła Daniela Iraschko-Stolz, a trzecia była Maren Lundby.

W pierwszym konkursie Pucharu Kontynentalnego rozgrywanym w Norweskim Renie, wygrał Stephan Leyhe, który skokami na odległość 108 i 106 m wyprzedził Johanna Andre Forfanga (109 i 104 m). Na najniższym stopniu podium stanął Killian Peier, który oddał skoki po 108,5 i 105,5 m.

Po pierwszej serii inauguracyjnego konkursu Pucharu Kontynentalnego Pań w Notodden prowadzi Jacqueline Seifriedsberger.
Po pierwszej serii zawodów Pucharu Kontynentalnego w Renie na prowadzeniu znajduje się Stephan Leyhe (108 m). Wyprzedził on Daniela Weniga (106 m) i Johanna Andre Forfanga, który oddał do tej pory najdłuższy skok – 109 m.

Zakończyła się seria próbna do dzisiejszego konkursu Pucharu Kontynentalnego Pań na skoczni K 90 w Notodden. Najlepszą zawodniczką okazała się Anette Sagen.
Serię próbną przed dzisiejszymi zawodami Pucharu Kontynentalnego wygrał Anze Semenic uzyskując 107,5 m.

Za nami kwalifikacje do jutrzejszych zawodów Pucharu Świata w Niżnym Tagile.

Na obiekcie o rozmiarze HS-134 najlepszy w kwalifikacjach okazał się Fin Jarkko Määttä uzyskując 133 metry. Drugi okazał się Czech Jan Matura (130 m). Dawid Kubacki uzyskał 126 metrów i prowadził przez długi czas w kwalifikacjach, by ostatecznie zająć trzecie miejsce.

Pozostali Polacy dostali się do konkursu i  uzyskali następujące odległości:
Klemens Murańka 119,5 m (16.), Maciek Kot skoczył 119 m (18.), Piotr Żyła 119,5 m (20.),  Jan Ziobro 111,5 metra (32.).

Pełne wyniki kwalifikacji TUTAJ

Źródło: Informacja własna / FIS
W drugim treningu na skoczni w Niżnym Tagile najdalej lądował Michael Hayboeck - 133 m. Drugie miejsce zajął Lauri Asikainen (129 m), a trzecie Peter Prevc (123,5 m).
W pierwszym oficjalnym treningu na skoczni w Niżnym Tagile najlepszy okazał się być Severin Freund, który w swojej próbie uzyskał 126,5 metra. Drugie miejsce zajął reprezentant gospodarzy - Vladislav Boyarintsev (122 m), a trzeci był Kento Sakuyama (122,5 m).
W drugim treningu na skoczni w Renie najlepszy okazał się być Manuel Fettner. Austriak w swojej próbie uzyskał 109,5 metrów. Drugie miejsce zajął Stephan Leyhe (106,5 m), a trzeci był Manuel Poppinger (106,5 m). Dobrze zaprezentowali się Aleksander Zniszczoł i Stefan Hula.

W pierwszym treningu przed konkursem Pucharu Kontynentalnego w norweskiej Renie najlepszy okazał się być Phillip Sjoeen, który w swojej próbie uzyskał 100,5 metrów. Drugie miejsce zajął Johann Andre Forfang (105 m), a trzeci był Anders Jacobsen (99,5 m).
Wczoraj informowaliśmy o odwołaniu zawodów Pucharu Świata w Libercu. Dziś mamy dla Was kolejną przykrą wiadomość. Odwołany został także konkurs Pucharu Kontynentalnego w Garmisch-Partenkirschen.

Po raz pierwszy w historii skoczkowie pojechali na zawody Pucharu Świata do Niżnego Tagiłu. Na liście startowej widnieją 54 nazwiska. Początek treningów o 13:30.