Historyczny konkurs Pucharu Świata w Niżnym Tagile wygrał Anders Fannemel, który w swoich próbach uzyskał 132 m i 133 m. Norweg został liderem klasyfikacji generalnej PŚ. Drugie miejsce zajął Gregor Schlierenzauer (129 m i 133 m), a trzeci był Severin Freund (130,5 m i 127 m). Punktowali: Piotr Żyła, Maciej Kot i Dawid Kubacki.
Filip Sakala to 18-letni czeski skoczek narciarski, syn Mistrza Świata w Lotach Narciarskich - Jaroslava. Młodzieniec uznawany jest za jedną z nadziei tego sportu w swoim kraju. Udało nam się zadać mu kilka pytań, toteż zapraszamy do lektury.
Na półmetku zawodów Pucharu Świata w Niżnym Tagile prowadzi Anders Fannemel, który w swojej próbie uzyskał 132 metry. Drugi jest Severin Freund (130,5 m), który wyprzedza trzeciego Gregora Schlierenzauera (129 m) o 0,1 pkt. Do serii finałowej awansowało trzech Polaków.

Najlpszy w serii próbnej poprzedzającej konkurs był Gregor Schlierenzauer, który uzyskał odległosc 131,5 m. Pozwoliło mu to, wyprzedzić o 1,7 pkt. Michaela Hayboecka (127,5 m). Tuż za nimi uplasował się Norweg Rune Velta (133 m).

Po skokach 60 skoczków w I serii, jury zdecydowało się odwołać zawody w Renie. Przeprowadzenie jednoseryjnego konkursu uniemożliwił zbyt silny wiatr.

Drugi dzień zmagań pań na skoczni w Notodden zakończył się czerwono-biało-czerwonym podium. Zwyciężyła Irascho-Stolz przed Pinkelnig i Seifriedsberger.

Po pierwszej serii sobotniego konkursu Pucharu Kontynentalnego Pań w Notodden trzy medalowe lokaty zostały zdominowane przez reprezentantki Austrii. Prowadzi Daniela Iraschko-Stolz.
Daniela Iraschko-Stolz nie miała sobie równych w serii próbnej przed sobotnim konkursem Pucharu Kontynentalnego Pań w Notodden.