Archiwum strony

Na liście startowej przed zawodami FIS Cup w Strbskim Plesie znajduje się 88 zawodników z 13 krajów. Liderem klasyfikacji generalnej jest Andrzej Stękała, a pięciu innych Polaków znajduje się w czołowej "10".
Kwalifikacje do pierwszego konkursu Pucharu Świata w szwajcarskim Engelbergu wygrał Jernej Damjan, który w swojej próbie uzyskał 132,5 metra. Drugi był Richard Freitag (129,5 m), a trzeci Kento Sakuyama (136 m). O punkty do klasyfikacji generalnej PŚ walczyć będzie czterech naszych reprezentantów.
W drugim treningu przed konkursem Pucharu Świata w Engelbergu najlepszy okazał się być Michael Hayboeck po skoku na 140,5 metra. Drugi był Roman Koudelka (131 m), a trzeci Stefan Kraft (133, 5 m). 

W pierwszym oficjalnym treningu przed Pucharem Świata w Engelbergu najlepszy okazał się być Michael Hayboeck, który skoczył 131 metrów. Drugie miejsce zajął lider klasyfikacji generalnej - Anders Fannemel (131,5 m), a trzeci był Gregor Schlierenzauer (129 m).
Kolejne zawody Pucharu Świata zostaną rozegrane w szwajcarskim Engelbergu. W kwalifikacjach weźmie udział 75 skoczków, w tym 7 Polaków.