Dzisiejsze zawodu Pucharu Świata w szwajcarskim Engelbergu (HS-137) wygrał Niemiec Richard Freitag, który uzyskał 128,5 oraz 135,5 metra, drugi okazał się Czech Roman Koudelka 128 i 136,5 metra.

Za nami pierwsza seria zawodów Pucharu Świata w szwajcarskim Engelbergu. Jak na razie najlepszy wynik i pierwsze miejsce należy do Austriaka Michaela Hayboecka, który uzyskał 133,5 metra. Drugą pozycję zajmuje Peter Prevc ze Słowenii (132 m), a trzecie miejsce zajęte jest przez Czecha Romana Koudelkę (128 m).

Clemens Aigner wygrał konkurs z cyklu FIS Cup na skoczni HS 100 w Szczyrbskim Jeziorze. Reprezentant Austrii uzyskał 96,5 m i 94 m, dzięki czemu wyprzedził liderującego po pierwszej serii Stanisława Bielę, który osiągnął 98,5 i 92 m. Trzeci po skokach na odległość 93,5 i 98,5 m był kolejny Austriak, Elias Tollinger.

Tuż za czołową trójką znalazł się Anton Kaliniczenko - reprezentant Rosji uzyskał 93,5 i 94,5 m. Za nim uplasowało się dwóch Polaków - piąty Adam Ruda lądował na 92 i 91 metrze, a szósty Przemysław Kantyka osiągnął 93,5 i 88,5 m.

Szansę na dobry występ stracił Andrzej Stękała. Lider klasyfikacji generalnej cyklu FIS Cup w pierwszej serii doskoczył do 94 metra, jednak upadł przy lądowaniu, przez co na półmetku zajmował dopiero 26. miejsce. Konkurs zakończył na 24 miejscu po drugim skoku na odległość 87,5 m.

Do drugiej rundy awansowało również pięciu innych reprezentantów Polski. Jedenasty był Krzysztof Leja, który uzyskał 89 i 90,5 m. 13. pozycję zajął Jakub Kot - lądował on na 90 i 88 metrze. Ex aequo 22. miejsce zajęli Dawid Jarząbek (85,5 m i 86,5 m) oraz wracający do skakania Tomasz Byrt (85,5 i 87 m). W czołowej "30" zmieścił się również Łukasz Podżorski, który wylądował na 84 i 88 metrze. W drugiej rundzie nie zobaczyliśmy 45. po pierwszej serii Andrzeja Zapotocznego.

źródło: ewoxx.com

Najlepszy wynik w serii próbnej przed zawodami Pucharu Świata w szwajcarskim Engelbergu uzyskał Michael Hayboeck, Austriak skoczył 137,5 metra. Drugi wynik należał do Czecha Romana Kudelki (134,5 m), a trzeci był Austriak Gregor Schlierenzauer (135,5 m).

W serii próbnej przed konkursem FIS Cup w Strbskim Plesie najlepszy okazał się być Przemysław Kantyka, który uzyskał 93 metry. Drugie miejsce zajął Clemens Aigner (92,5 m), a trzeci był Krzysztof Leja (91,5 m).
Zapraszamy na kolejny odcinek z serii "Trubadurzy skoków", gdzie komentujemy w swoim stylu z lekkim przymrużeniem oka weekend PŚ w Nizhnym Tagile.

W pierwszym treningu przed konkursem FIS Cup na skoczni w Strbskim Plesie najlepsi okazali się być Przemysław Kantyka oraz Clemens Aigner, którzy lądowali na 94 metrze. Trzecie miejsce zajął Łukasz Podżorski (93,5 m).
W piątkowe popołudnie na skoczni K105 w Vikersund zostały rozegrane zawody Konica Minolta Norges Cup. Zaskoczeniem może być tryumf młodziutkiego Jarla Magnusa Riibera, który pokonał m.in. takich zawodników jak Anders Jacobsen czy Tom Hilde.