Archiwum strony

MŚ Falun: Bardal najlepszy w serii próbnej, Stoch 15.

Unknown | 20.2.15 | 0 komentarze

Zakończyła się seria próbna przed kwalifikacjami panów na skoczni Lugnet w Falun. Najlepszym skoczkiem okazał się Anders Bardal. Jedyny ze startujących Polaków Kamil Stoch był 15.


Anders Bardal skokiem na 94 m wygrał serię próbną na skoczni HS 100 w Falun. Drugi, z taką samą odległością był Andreas Wellinger, a trzeci z rezultatem 91,5 m był Simon Ammann. Należy przypomnieć, że wszyscy trzej zawodnicy dopiero tu, w Falun, powrócili na skocznię po odniesionych wcześniej kontuzjach.

Czwarte miejsce zajął rekordzista świata Anders Fannemel z wynikiem 91 m, a czołową piątkę zamknął Stefan Kraft z odległością 90,5 m. Na 90. metrze lądował Noriaki Kasai, który uplasował się na szóstej lokacie. Siódme miejsce ex aequo przypadło aż trzem zawodnikom: 88,5 m skoczył Gregor Schlierenzauer, 90 m Severin Freund, a 89,5 m Peter Prevc. Dziesiąty był Nejc Dezman z wynikiem 90,5 m.
Kamil Stoch, jako jedyny z Polaków zasiadł na belce startowej serii próbnej. W swoim skoku osiągnął odległość 88 m i zajął 15. miejsce. Zaskoczeniem jest dobry wynik Vladimira Zografskiego, jego 92,5 m dał mu 17. lokatę.


Pełne wyniki serii próbnej. Kwalifikacje zaplanowane są na godzinę 19:00 tuż po zakończeniu konkursu pań.


Źródło: informacja własna | fis-ski.com

Kategorie: , , , , ,


0 komentarze

Masz coś do powiedzenia? Napisz w kratce. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy napisanych przez internautów. Niestosowne komentarze będą usuwane. Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania w serwisie WinterSzus.pl. REGULAMIN KOMENTOWANIA