MŚJ Ałmaty: Sofia Tikhonova mistrzynią!

Unknown | 5.2.15 | 0 komentarze

Sofia Tikhonova została złotą medalistką w indywidualnym konkursie skoków pań na tegorocznych Mistrzostwach Świata Juniorów. Na podium stanęły także Elisabeth Raudaschl i Chiara Hoelzl.

Minimalnie prowadząca po pierwszej serii Rosjanka Sofia Tikhonova nie dała odebrać sobie szansy na mistrzowski tytuł. Po dwóch skokach zakończonych w odległości 95,5 m i z łączną notą punktową 227,5 pkt wywalczyła złoty medal w konkursie indywidualnym na skoczni HS 106. Tytuł wicemistrzowski wywalczyła Elisabeth Raudaschl, która również utrzymała zajmowaną po pierwszej serii lokatę. Austriaczka oddała dwa dość równe skoki na 93,5 oraz 93 m co dało jej łączną notę 221,7 pkt. Na najniższym stopniu podium uplasowała się najlepsza zawodniczka treningów i tym samym faworytka do zwycięstwa Chiara Hoelz. Niestety po zajmowanej po pierwszej serii szóstej lokacie (93,5 m) udało jej się awansować tylko o trzy miejsca, jednak drugi skok na 96 m (217,4 pkt) zapewnił jej brązowy krążek MŚJ.

Zaledwie 0,2 pkt zabrakło do podium Ursie Bogataj, która po pierwszym skoku na 94 m była trzecia, natomiast druga, o pół metra krótsza odległość nie wystarczyła, żeby obronić miejsce na podium. Czołową piątkę konkursu zamknęła Anna Odine Stroem z wynikiem 93 m i 91 m. W dziesiątce znalazły się też kolejno: Norweżka Silje Opseth (88 i 95 m), Yuka Seto (91 i 93 m), Pauline Hessler (93 i 87,5 m), Mariia Iakoleva (89,5 i 91 m) oraz Gianina Ernst (87,5 i 93,5 m).

Magdalena Pałasz z nieznanych nam jeszcze przyczyn nie wystartowała w konkursie, mamy nadzieję, że wczorajszy trening nie przyczynił się do odnowienia kontuzji naszej zawodniczki. Jedyna nasza zawodniczka, która oddała skok, Joanna Szwab w pierwszej serii osiągnęła odległość 75,5 m co dało jej przedostatnie miejsce i tym samym nie zakwalifikowała się do serii finałowej.