Archiwum strony

PŚ w Neustadt: Eisenbichler przed Żyłą w kwalifikacjach

mipoc | 7.2.15 | 0 komentarze

Markus Eisenbichler wygrał kwalifikacje przed konkursem Pucharu Świata w niemieckim Titisee-Neustadt. Reprezentant gospodarzy wylądował na 142 metrze i wyprzedził Piotra Żyłę - nasz reprezentant doskoczył do 143 metra, co było najlepszym rezultatem kwalifikacji. Czołową trójkę po skoku na 134 metr zamknął Rune Velta.

Czwarta pozycja należała do Jerneja Damjana, który uzyskał 133 m. Dwa metry dalej lądował piąty Anders Jacobsen, a czołową szóstkę skokiem na 138 metr zamknął Austriak Manuel Poppinger.

W konkursie zobaczymy wszystkich biało-czerwonych. Piętnaste miejsce zajął Aleksander Zniszczoł, który doskoczył do 134 metra. 27. po skoku na odległość 124 metry był Klemens Murańka, a dwie lokaty za nim z 123-metrowym rezultatem znalazł się Jan Ziobro.

Wśród zawodników z zapewnionym awansem daleko skakali Severin Freund (142 m), Kamil Stoch i Gregor Schlierenzauer (obaj 140 m).

Konkurs rozpocznie się o godzinie 16:30.

Kategorie: , , , ,


0 komentarze

Masz coś do powiedzenia? Napisz w kratce. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy napisanych przez internautów. Niestosowne komentarze będą usuwane. Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania w serwisie WinterSzus.pl. REGULAMIN KOMENTOWANIA