PŚ Pań Oslo: Konkurs dla Takanashi, Kryształowa Kula dla Iraschko-Stolz

Unknown | 13.3.15 | 0 komentarze

Ostatni konkurs sezonu 2014/2015 w rywalizacji z cyklu Pucharu Świata Pań zakończył się zwycięstwem Sary Takanashi. Po swoją pierwszą w karierze Kryształową Kulę za triumf w całym cyklu sięgnęła Daniela Iraschko-Stolz.

Finałowy konkurs Pucharu Świata Pań na skoczni Holmenkollbakken w Oslo wygrała Sara Takanashi, która oddała dwa świetne skoki na 128 i 127 metrów i zdobyła notę 263,8 pkt. Jest to 30. zwycięstwo Japonki. Był to również świetny konkurs w wykonaniu Sary Hendrickson i Taylor Henrich. Hendrickson, która wreszcie odzyskała formę po poważnej kontuzji stanęła na drugim stopniu podium z wynikiem 126,5 i 128,5 m i notą 257,1 pkt. Swój życiowy sukces z Oberstdorfu powtórzyła Taylor Henrich. Kanadyjka po raz kolejny zajęła trzecie miejsce z rezultatem 127 i 123,5 m i notą 250,4 m.

Czwarta była Carina Vogt, która lądowała kolejno na 125 i 121 metrze. Piąta była zwyciężczyni cyklu Daniela Iraschko-Stolz z odległościami równymi 125 i 123 m. W pierwszej dziesiątce finałowego konkursu znalazły się także Maja Vtic, Yuki Ito, Spela Rogelj, Julia Kykkaenen oraz Eva Pinkelnig.

Pełne wyniki konkursu dostępne tutaj.

Kryształową Kulę za zwycięstwo w całym cyklu Pucharu Świata Pań 2014/2015 wywalczyła Austriaczka Daniela Iraschko-Stolz z wynikiem 1007 pkt. Na drugim miejscu podium stanęła Sara Takanashi ze stratą 34 punktów do liderki. Zarówno Takanashi jak i Iraschko-Stolz startowały w 13 konkursach w tym sezonie. Trzecią zawodniczką sezonu została aktualna mistrzyni olimpijska i mistrzyni świata Carina Vogt z wynikiem 672 pkt i 11 startami. Tuż za podium sklasyfikowana została Spela Rogelj, która triumfowała w pierwszym konkursie rozgrywanym w Lilehammer. Piąte miejsce wywalczyła Yuki Ito. Szósta jest Maja Vtic, a miejsce siódme zajęła austriacka debiutantka w skokach narciarskich - Eva Pinkelnig. Sarah Hendrickson zakończyła ten trudny dla niej sezon na miejscu ósmym, dziewiąta jest JAcqueline Seifriedsberger, a dzisiąta Nita Englund. Niestety, w tym sezonie ani jednego punktu w klasyfikacji generalnej nie zdobyły Polki.