Archiwum strony

Georg Thoma Pokal: Petrick Hammann i Svenja Wuerth wygrywają

Aga Pająk | 27.7.15 | 0 komentarze

W miniony weekend na skoczniach w niemieckim Bad Griesbach odbyły się kolejne zawody wliczane do klasyfikacji generalnej Pucharu Georga Thomy. Wygrali m.in. Petrick Hammann i Svenja Wuerth.

Poza zasięgiem rywali w kategorii juniorów był Jonathan Siegel (58 m i 56,5 m) z SV Baiersbronn. Drugie miejsce zajął Marco Wahl (56 m i 54,5 m), a trzecia nota należała do Daniela Rehma (54 m i 54,5 m).

Zaciętą rywalizację o tryumf wśród seniorów stoczyli między sobą Petrick Hammann (60,5 m i 58 m) i ubiegłoroczny zwycięzca - Maximilian Kaiser (60 m i 59 m). Ostatecznie na najwyższym stopniu podium stanął Hammann. Tuż za nimi uplasował się David Siegel (59 m i 58 m).
Dalej kolejno sklasyfikowano Niklasa Wanglera (58 m i 57,5 m) i Johannesa Wasela (59 m i 56 m). Szósty był Patrick Kaiser (57 m i 54 m). Laurin Zaehringer (54 m i 55 m) zajął siódmą pozycję. Sebastian Welle, który dwukrotnie lądował na 53,5 m, zapewnił sobie ósmą notę. "Oczko" niżej znalazł się najlepszy z Francuzów - Eric Bastien (48,5 m i 50,5 m). Czołową "10" zamknął trzeci z braci Kaiser - Sebastian (50 m i 50 m).

Kategorię kobiet zdominowała Svenja Wuerth (54 m i 56 m), która drugą Cassandrę Kremer (44 m i 45 m) wyprzedziła o 56,9 punktu. Skład podium uzupełniła Franziska Keller (43,5 m i 44,5 m) z SC Dagenfeld.

Kolejne, a jednocześnie ostatnie, zawody z tego cyklu odbędą się 22 i 23 sierpnia.