Archiwum strony

Puchar Kontynentalny zawita do Wisły

Krwisty | 28.7.15 | 0 komentarze

Tydzień po zawodach z cyklu FIS Grand Prix Wisła 2015 (31.07.-01.08.2015) na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince rozegrane zostaną kolejne międzynarodowe konkursy w skokach narciarskich. W dniach 8-9 sierpnia na wiślańskim obiekcie odbędą się bowiem zawody Letniego Pucharu Kontynentalnego. Liderem cyklu jest aktualnie Polak, Dawid Kubacki.

Letni Puchar Kontynentalny, po Mistrzostwach Polski i FIS Grand Prix będzie trzecią dużą imprezą sportową rozgrywaną tego lata na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince. Przed rokiem zgromadzonym wokół skoczni kibicom emocji dostarczyli nasi reprezentanci, którzy zdominowali rywalizację w tych zawodach i zajęli czołowe lokaty w konkursie. Pierwszego dnia triumfował reprezentant Słowenii – Cene Prevc, drugie miejsce wywalczył Piotr Żyła, a na najniższym stopniu podium stanął Miran Zupancic. Natomiast tuż za podium uplasowali się kolejno: Jakub Wolny, Dawid Kubacki i Jan Ziobro. Drugiego dnia rywalizacji najlepsza „szóstka” prawie w całości była biało-czerwona. Bezkonkurencyjny okazał się bowiem Piotr Żyła, drugie miejsce zajął Mitja Meznar, a trzeci był Jan Ziobro, a tuż za nim znaleźli się: Jakub Wolny, Krzysztof Biegun, a czołową szóstkę zamknął Dawid Kubacki.