Archiwum strony

LGP w Einsiedeln: Freund prowadzi po pierwszej serii, dwóch Polaków w czołówce

Radosław Sarnik | 15.8.15 | 0 komentarze

Severin Freund jest liderem po pierwszej serii konkursu Letniej Grand Prix, który odbywa się w szwajcarskim Einsiedeln. Utytułowany Niemiec wyprzedza Austriaka Andreasa Kofler, oraz swojego rodaka Andreasa Wellingera. Szans na podium nie straciła dwójka Polaków która znajduje się w czołowej "10" - Dawid Kubacki i Kamil Stoch
Severin Freund w pierwszej serii poszybował na odległość 113.5 przy prawie bezwietrznej pogodzie i otrzymał notę 130.4. Taką samą odległość uzyskał Andreas Kofler, jednak uzyskał nieco niższe noty za styl i traci do Niemca 2.4 pkt. Trzecia lokata należy do młodego Niemca - Andreasa Wellingera, który skoczył 113 m i uzyskał notę 127.8 pkt.

Kolejne lokaty zajmują: Peter Prevc (112 m) oraz Gregor Deschwanden (113.5 m). Na kolejnych dwóch pozycjach mamy reprezentantów Polski, którzy w drugiej serii spróbują zaatakować czołowe pozycje - Dawid Kubacki (111.5 m) i Kamil Stoch (111.5 m).

W drugiej serii zobaczymy komplet naszych zawodników. Piotr Żyła (109 m) zajmuje 13 lokatę, Klemens Murańka (111 m) jest 15, a Jan Ziobro (111 m) zajmuje 20 miejsce.

Wyniki I serii

Źródło: informacja własna

Kategorie: , , , , , , ,


0 komentarze

Masz coś do powiedzenia? Napisz w kratce. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy napisanych przez internautów. Niestosowne komentarze będą usuwane. Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania w serwisie WinterSzus.pl. REGULAMIN KOMENTOWANIA