LPK we Frensztacie: Triumf Murańki, Kantyka traci pozycję lidera

mipoc | 28.8.15 | 0 komentarze

Ze zmiennym szczęściem startowali Polacy w konkursie Pucharu Kontynentalnego na skoczni HS106 w czeskim Frensztacie. Na najwyższym stopniu podium, po raz drugi w tym sezonie, stanął Klemens Murańka, a Przemysław Kantyka po słabszym występie stracił prowadzenie w klasyfikacji generalnej cyklu.

Brązowy medaliście z Falun triumf zapewniły skoki na 98 i 97 metr. Tuż za nim uplasował się Sebastian Colloredo. Reprezentant Włoch prowadził po pierwszej serii, w której to wylądował na setnym metrze, jednak w drugiej próbie skoczył on o metr bliżej o Murańki i przegrał z naszym reprezentantem o zaledwie 0,4 punktu.

Na najniższym stopniu podium stanął Clemens Aigner. Austriak doskoczył do 93 i 96 metra, notując awans z piątego miejsca po pierwszej serii. Czwarta lokata przypadła skoczkowi gospodarzy, Tomasowi Vancurowi, który w pierwszej serii uzyskał 96 metrów, a w drugiej rundzie poszybował na 99 metr, co było najlepszą odległością spośród wszystkich zawodników.

Piąte miejsce zajął Daniel Wenig - Niemiec osiągnął 93,5 i 96,5 m. Na szóstej pozycji sklasyfikowano Anzego Laniska. Reprezentant Słowenii był drugi po pierwszej serii i skoku na odległość 98,5 m, jednak 91,5 m w finale zepchnęło go z podium. Mimo tego, Słoweniec objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej kosztem Przemysława Kantyki.

Oprócz Murańki, punkty zdobyło również pięciu reprezentantów Polski. Dwa skoki na 92 metr dały Krzysztofowi Lei dwunastą pozycję. Kolejno szesnasta oraz siedemnasta lokata przypadła Aleksandrowi Zniszczołowi (93 i 91 m), oraz Adamowi Rudzie (94,5 i 90,5 m). Dziewiętnasty, po skokach na odległość 92,5 i 90,5 m przypadła Stanisławowi Bieli, a Przemysław Kantyka zajął 24. miejsce (94 i 84,5 m). Do finałowej rundy nie awansował Grzegorz Miętus - 83,5 m dało mu 31. pozycję.

Kategorie: , , , , ,