LGP Pań w Ałmatach: Sara Takanashi zwyciężczynią cyklu

Unknown | 13.9.15 | 0 komentarze

Sara Takanashi z kompletem punktów triumfuje w kolejnej odsłonie Letniej Grand Prix Pań. Na podium niedzielnego konkursu w Ałmatach obok liderki znalazły się Yuki Ito i Jacqueline Seifriedsberger.

Sara Takanashi zakończyła swoją rywalizację w Letniej Grand Prix skokami na 103,5 m i 96,5 m. Drugie miejsce na podium zajęła Yuki Ito z rezultatem 99,5 m i 93,5 m. Trzecie miejsce zajęła Jacqueline Seifriedsberger po skokach na 96 m i 95,5 m.

Czwarta była Maren Lundby (97,5 i 91,5 m), której nie udało się obronić zajmowanego po pierwszej serii miejsca na najniższym stopniu podium. Piąte miejsce zajęła Nita Englund z wynikiem 94,5 i 92,5 m, a szósta była Julia Clair - 97,5 i 91,5 m. W czołówce finałowego konkursu znalazły się też Katja Pozun, Irina Awwakumowa, Sofia Tichonowa i Spela Rogelj.

Pełne wyniki konkursu

Sara Takanashi, która od początku istnienia Letniej Grand Prix Pań w skokach narciarskich nie ma sobie równych i po raz czwarty z rzędu została zwyciężczynią całego cyklu. Japonka tego lata nie miała sobie równych i zakończyła rywalizację z kompletem 500 puntów. Drugie miejsce w klasyfikacji generalnej zajęła Yuki Ito z dorobkiem 350 punktów. Ito tylko raz była na miejscu czwartym, w pozostałych konkursach zajmowała miejsca na podium - trzykrotnie była druga i raz trzecia. Na ostatnim stopniu podium Letniej Grand Prix 2015 stanęła Nita Englund, która zgromadziła 209 punktów. Tylko w pierwszym konkursie Amerykanka zajęła miejsce poza czołową dziesiątką, a we wczorajszych zawodach stanęła na drugim stopniu podium. W czołówce znalazły się też  Maren Lundby i Julia Clair.