Puchar Prezesa PZN: Niedzielne zawody odwołane. Kukuła tryumfatorem Pucharu (VIDEO)

Radosław Sarnik | 4.10.15 | 0 komentarze

Nie doszły do skutku zaplanowane na dzisiaj zawody Pucharu Prezesa w Zakopanem. Na przeszkodzie organizatorom i zawodnikom stanął zbyt silny wiatr. W takiej sytuacji zwycięzcą Pucharu został wczorajszy tryumfator - Artur Kukuła.

Od rana pogoda w Zakopanem nie rozpieszczała zawodników. Było wprawdzie słonecznie, jednak z gór nadszedł porywisty wiatr halny, który pod dużym znakiem zapytania stawiał dzisiejszy konkurs. Organizatorzy odwołali serię próną i o godzinie 10:15 chcieli rozpocząć jedyną tego dnia serię konkursową. Wiatr jednak nie zamierzał odpuszczać, i decyzję o odwołaniu konkursu nawet bez prób przedskoczków.

W związku z odwołaniem dzisiejszej rywalizacji, Wyniki klasyfikacji generalnej równają się klasyfikacji sobotniego konkursu. Zwycięzcą został więc Artur Kukuła po skokach na 127 i 132 m. Drugie miejsce zajął Adam Ruda po dalszych skokach od Kukuły - 128.5 i 133 metra, jednak na przeszkodzie do zwycięstwa stanęły gorsze oceny za styl. Podium uzupełnił Łukasz Podżorski (125.5 i 127 m), a miejsca tuż za podium zajęli: Krzysztof Leja (126.5 i 124 m), Krzysztof Miętus (124 i 126 m) i Stanisław Biela (129 m z upadkiem i 129.5 m).

Wyniki Pucharu PZN

To nie koniec emocji na krajowych podwórku. Już za tydzień w Szczyrku odbędą się Mistrzostwa Polski na igielicie na skoczni normalnej. Wystąpi tam cała czołówka polskich zawodników, a czele z podopiecznymi Łukasza Kruczka.

Poniżej mamy zaprezentowane wywiady ze zwycięzcą oraz innymi uczestnikami rywalizacji, do których obejrzenia mocno zachęcamy.