Ville Larinto najlepszy w Rovaniemi.

Radosław Sarnik | 16.11.15 | 0 komentarze

Finowie mają za sobą pierwsze skoki konkursowe na śniegu. Rywalizacja krajowa odbyła się w sobotę 14 listopada na skoczni Ounasvaara K90 w Rovaniemi.

Zwycięzcą zawodów został Ville Larinto. Reprezentant klubu Lahden Hiihtoseura w swoich próbach uzyskał 94,5 i 96,5 m, co dało mu łączną notę 250 pkt. Drugie miejsce zajął Lauri Asikainen, który do zwycięzcy konkursu stracił 2,5 pkt. skacząc 95,5 i 96,5 m, czyli dalej niż Larinto, jednak przegrał notami za styl. Podium uzupełnił Janne Ahonen, który w pierwszej serii skoczył 93,5 m, zaś w drugiej był autorem najdłuższego skoku w konkursie (99,5 m) i ostatecznie stracił do drugiego Asikainena zaledwie 0,5 pkt.

Na czwartym miejscu ex aequo uplasowali się Harri Olli (92 i 96,5 m) i Frans Taehkaevuori (94 i 94,5 m). Szóste miejsce podzielili między siebie Ossi-Pekka Valta (91,5 i 93 m) i Elias Vaenskae (92 i 92,5 m). Dopiero ósme miejsce zajął najlepszy skoczek fiński w klasyfikacji generalnej Letniej Grand Prix 2015, Jarkko Maeaettae (89 i 94 m).

Źródło: kilipa.com

Autor: Krzysztof Sachmata