Archiwum strony

PŚ w Lillehammer: Seria treningowa dla gospodarzy

Unknown | 4.12.15 | 0 komentarze

Joacim Odegaard Bjoereng
Mimo dużych problemów udało się dokończyć dzisiejszy trening. Najlepszy okazał się niespodziewanie Joacim Odegaard Bjoereng, który wyprzedził Joachima Hauera i Kennetha Gangnesa.

Seria treningowa rozpoczęła się z kilkuminutowym opóźnieniem, co było spowodowane przedłużającą się serią prowizoryczną kombinatorów norweskich. Sam trening skoczków przebiegał z licznymi przerwami, które były skutkiem zbyt silnego wiatru wiejącego na skoczni. Wielokrotnie zmieniano również ustawienie belki startowej.

Zdecydowanie najdalej wylądował Joacim Odegaard Bjoereng. Norweg w swojej próbie uzyskał 137 m. Tuż za nim uplasowali się kolejni Norwegowie: Drugie miejsce dla Joachima Hauera (128 m), a czołową trójkę uzupełnił Kenneth Gangnes, który skoczył 127 m.

Najlepszym z Polaków okazał się Kamil Stoch, który zajął jedenaste miejsce przy skoku 125 m. Osiemnasty był Jan Ziobro (116 m), 26. Piotr Żyła (112,5 m), 34. lokata przypadła Stefanowi Huli (110 m), dwa "oczka" niżej uplasował się Dawid Kubacki (112 m), Maciejowi Kotowi przypadła 41. pozycja po skoku na 106,5 m, a Klemens Murańka zupełnie nie poradził sobie z silnym wiatrem w plecy, co skończyło się skokiem na 94,5 m i 69. miejscem w treningu.

PEŁNE WYNIKI TRENINGU

Źródło: Informacja własna/fis-ski.com

Kategorie: , ,


0 komentarze

Masz coś do powiedzenia? Napisz w kratce. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy napisanych przez internautów. Niestosowne komentarze będą usuwane. Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania w serwisie WinterSzus.pl. REGULAMIN KOMENTOWANIA