Nowy mały cykl, gdzie zaprezentuję ile i jacy skoczkowie skoczyli ponad punkt HS w każdym konkursie PŚ.

Pierwszy konkurs Pucharu Świata w Bad Mitterndorf wygrał Severin Freund, przed Stefanem Kraftem i Jurijem Tepesem. Piotr Żyła był 8.
Po pierwszej serii konkursu Pucharu Świata w austriackim Bad Mitterndorf prowadzi rekordzista obiektu - Severin Freund, przed Stefanem Kraftem i Peterem Prevcem. Polacy awansowali do drugiej rundy w komplecie.
Przed zawodami Pucharu Świata w austriackim Bad Mitterndorf zorganizowana została konferencja prasowa na której Wolfgang Loitzl ogłosił zakończenie swojej sportowej kariery.
Seria próbna przed pierwszym konkursem lotów w Bad Mitterndorf została odwołana z powodu problemów z systemem mrożenia torów.
Po triumfie Jana Ziobry w konkursie Pucharu Kontynentalnego w Wiśle-Malince, polscy zawodnicy odnotowali kolejne zwycięstwo. Po raz kolejny z dobrej strony w zawodach z cyklu FIS Cup zaprezentował się Andrzej Stękała. Zawodnik AZS-u Zakopane uzyskał 127,5 i 130,5 m, co dało mu triumf w całym konkursie.

Za reprezentantem Polski został sklasyfikowany David Zauner. Były kombinator norweski zdecydowanie prowadził po pierwszej serii, w której uzyskał aż 137,5 m, jednak w drugiej próbie Austriak wylądował o 18 metrów bliżej i spadł na drugą pozycję.

Podium uzupełnił kolejny Polak, Łukasz Podżorski, po skokach na odległość 122,5 i 123,5 m. Na kolejnych pozycjach uplasowało się dwóch reprezentantów Czech - czwarty Vojtech Stursa uzyskał 115,5 i 130 m, a piąty Viktor Polasek osiągnął 122,5 i 121,5 m. Czołową szóstkę zamknął Alexey Romashov, który oddał skoki na odległość 118,5 i 120,5 m.

Punkty w konkursie zdobyło ośmiu Polaków. Oprócz wspomnianych zawodników, w czołowej "20" uplasowali się jeszcze trzej inni reprezentanci naszego kraju. Przemysław Kantyka był jedenasty (113,5 i 123 m), Andrzej Gąsienica zajął osiemnaste miejsce (111 i 116,5 m), a na 20. lokacie znalazł się Artur Kukuła (120 i 106,5 m). Punkty zdobyli również 24. Konrad Janota (111,5 i 112,5 m), 29. Grzegorz Miętus (119,5 i 99 m) oraz 30. Paweł Gut (114,5 i 93 m).

Pełne wyniki

Jan Ziobro (120,5 m) wygrał loteryjne jednoseryjne zawody w Wiśle Malince.Zawodnikom towarzyszył zmienny wiatr, jednak nie był on głównym "szkodnikiem" pod skocznią w Wiśle Malince. Zwycięzcami II serii okazały się być zbyt silne opady deszczu i to one zaważyły o losie konkursu.
Sara Takanashi zwyciężyła w sobotnim konkursie Pucharu Świata Pań na skoczni HS 100 w Sapporo przed Danielą Iraschko-Stolz i Spelą Rogelj.
Po pierwszej serii konkursu Pucharu Świata Pań na skoczni Miyanomoriw Sapporo prowadzi Sara Takanashi przed Danielą Iraschko-Stolz i Sarą Hendrickson.
Carina Vogt była najlepszą zawodniczką, spośród pań walczących o kwalifikację do konkursu na skoczni HS 100 w Sapporo. Najdalszą odległość uzyskała natomiast Daniela Iraschko-Stolz.
Po długiej przerwie panie powracają do rywalizacji o punkty Pucharu Świata. Podczas serii treningowej na skoczni w Sapporo najlepiej spisała się Sara Takanashi.