Archiwum strony

Problemy z pogodą dotykają całą Europę. Podczas gdy organizatorzy konkursu w Kulm zmagają się z wiatrem, na Wielkiej Krokwi w Zakopanem udało rozegrać się jedną serię. W okrojonych zawodach z cyklu FIS Cup najlepiej zaprezentował się Niemiec Michael Dreher, który uzyskał 131,5 m.

Obok reprezentanta naszych zachodnich sąsiadów na podium stanęło dwóch Słoweńców. Drugie miejsce zajął Ziga Mandl, który wylądował na 131 metrze, a za nim po skoku na odległość 130,5 m uplasował się Ernest Prislic. Na czwartej lokacie znalazł się Vojtech Stursa - Czech doskoczył do 131 m. Z rezultatem o cztery metry krótszym piąte miejsce zajął najlepszy z naszych reprezentantów, Jakub Kot. Na szóstej pozycji ex aequo sklasyfikowano Aleksieja Romaszowa i Milosza Kadleca - obaj wylądowali na 127 metrze.

Warto odnotować bardzo daleki skok Davida Zaunera - reprezentant Austrii uzyskał aż 134,5 m, jednak podparł swoją próbę, przez co był dopiero ósmy.

W czołowej "10" znalazło się jeszcze miejsce dla jednego reprezentanta Polski - Andrzej Gąsienica zajął dziewiątą lokatę po skoku na odległość 126 m. Na trzynastej pozycji uplasował się Tomasz Byrt, który osiągnął 123,5 m. Miejsca od 16. do 18. należały odpowiednio do trzech biało-czerwonych: Dawida Jarząbka, Artura Kukuły (obaj po 122 m) oraz Grzegorza Miętusa (121,5 m). Punkty zdobyli również 21. Przemysław Kantyka (120,5 m) i 24. Łukasz Podżorski (120 m).

Wczorajszy triumfator, Andrzej Stękała, upadł po skoku na odległość 126,5 m, przez co zajął dopiero 36. miejsce. Nie przeszkodziło mu to jednak utrzymać prowadzenie w klasyfikacji generalnej FIS Cupu, w której z 650 punktami prowadzi nad Krzysztofem Leją i Łukaszem Podżorskim.

Kolejne zawody z cyklu odbędą się 17 stycznia w słoweńskim Kranju.

Pełne wyniki konkursu
Polscy zawodnicy kadry A zdominowali drugie zawody PK w Wiśle. Tryumfatorem został Maciej Kot (125 m) przed Klemensem Murańką (124 m) i Dawidem Kubackim (125,5 m). Druga seria, podobnie jak wczoraj, została odwołana, lecz tym razem z powodu zbyt silnego wiatru.


Kwalifikacje i niedzielny konkurs lotów na skoczni Kulm zostały odwołane z powodu złych warunków atmosferycznych, a dokładniej zbyt silnego wiatru.
Sara Takanashi odniosła kolejne zwycięstwo w konkursie skoków pań w Sapporo. Na podium znalazły się też Carina Vogt i Chiara Hoelzl.