Archiwum strony

Jednoseryjny konkurs Pucharu Świata na skoczni w Wiśle-Malince wygrał Stefan Kraft. Rekordzista obiektu uzyskał 129,5 metra i został nowym liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Drugie miejsce zajął Peter Prevc (131,5 m), a trzeci był Severin Freund (129,5 m). 
W serii próbnej przed konkursem Pucharu Świata na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle najlepszy okazał się być Stefan Kraft, który uzyskał 133 metry. Drugie miejsce zajął Noriaki Kasai (124,5 m), a trzecie Peter Prevc (127 m).
15 stycznia podczas Pucharu Świata w skokach narciarskich w Wiśle Kamil Stoch w obecności przedstawicieli mediów oficjalnie podpisał umowę z nowym sponsorem. Nazwa firmy do ostatniej chwili owiana była tajemnicą. Podczas konferencji ujawniono, że nowym sponsorem podwójnego mistrza olimpijskiego będzie producent chemii budowlanej – firma „ATLAS”.
W trakcie specjalnej konferencji, która odbyła się po kwalifikacjach do indywidualnego konkursu Pucharu Świata na skoczni w Wiśle-Malince, Kamil Stoch podpisał umowę z nowym sponsorem – firmą „Atlas”, największym polskim producentem chemii . Kontrakt obowiązuje od stycznia bieżącego roku. - Mam nadzieję, że teraz będzie wszystko tak, jak być powinno. Mamy nareszcie partnera, z którym na pewno nawiążemy dobrą współpracę, partnerskie relacje i głównie o to chodzi, żeby obie strony mogły czerpać takie same profity – mówił w czasie konferencji Kamil Stoch. - Cieszę się, że to polska firma. To dla mnie bardzo ważne, żeby układać relacje partnerskie z ludźmi, którzy są mi najbliżsi, którzy są moimi rodakami. Cieszę się, że właśnie firma „ATLAS” jest firmą, która prowadzona jest z pasją i zaangażowaniem oraz jest mistrzem w swojej dziedzinie. Uważam, że te cechy nas łączą i jest to jeden z powodów, dla których podjęliśmy się tej współpracy – zakończył z uśmiechem Kamil.
Podczas konferencji przedstawicielem firmy „ATLAS” był Prezes Grupy Pan Henryk Siodmok. - Jako „Atlas” bardzo się cieszymy, że udało nam się nawiązać współpracę z Panem Kamilem z paru powodów. Po pierwsze, mistrzowskie produkty wymagają reputacji mistrza. Pan Kamil jest niewątpliwie polskim mistrzem i sportowcem roku. Po drugie, Pan Kamil swoją postawą prezentuje prawdziwe polskie tradycje chrześcijańskie i patriotyczne, które są bliskie firmie „ATLAS” i fachowcom – naszym klientom. Kontynuując ten wątek, dziesiątki tysięcy fachowców kibicuje Panu Kamilowi. W ten sposób damy naszym klientom drugi powód do radości i przeżywania emocji. Liczymy na to, że wspólnie będziemy wygrywać – Pan Kamil w skokach, a my na rynku polskich gruntów – skomentował Siodmok, który uroczyście podpisał umowę w imieniu firmy.

W wydarzeniu uczestniczyła także żona, a jednocześnie menedżerka Kamila, Ewa Bilan Stoch. -Warunki umowy owiane są tajemnicą. Kładziemy głównie nacisk na kwestie wizerunkowe, więc cieszę się na współpracę, która da dużo możliwości ciekawych kreacji, nowych pomysłów i zaskakiwania kibiców. Możemy zdradzić, że umowa zawarta jest na dłużej niż jeden sezon i szykujemy dłuższą współpracę – dodała na koniec małżonka Stocha.

Na zakończenie prezes firmy podarował Kamilowi Stochowi oraz jego żonie oficjalne maskotki firmy – bociany. Od momentu zawarcia kontraktu logo Grupy „ATLAS” będzie widniało na kasku oraz innych nakryciach głowy sportowca.

źródło: informacja własna / wisła malinka com

Nick Fairall, który upadł podczas konkursu Pucharu Świata w austriackim Bischofshofen odzyskał czucie w nogach. 
Kwalifikacje do konkursu Pucharu Świata w Wiśle Malince wygrał Maciej Kot, przed Piotrem Żyłą i Vladimirem Zografskim. Przez kwalifikacje przebrnęło dziesięciu naszych reprezentantów. 
W drugim treningu przed kwalifikacjami do konkursu Pucharu Świata w Wiśle pierwsze miejsce zajął Stefan Kraft. Drugi był Michael Hayboeck, a trzeci Peter Prevc. Poznaliśmy także nowego sponsora Kamila Stocha.
W japońskim Sapporo odbyły się trzy oficjalne treningi przed zawodami Pucharu Kontynentalnego w Sapporo. Najlepsi okazali się być: Tomaz Naglic, Andreas Wank, Yuumu Harada i Anze Lanisek. Na starcie nie ma reprezentantów Polski.
W pierwszym oficjalnym treningu przed kwalifikacjami na skoczni w Wiśle-Malince najlepszy okazał się być Anders Bardal, który wylądował na 134. metrze. Drugie miejsce zajął rekordzista obiektu - Stefan Kraft (131,5 m). Trzeci był Richard Freitag (127,5 m).