Archiwum strony

Następne zestawienie skoków przekraczających HS. Tym razem z sezonu 2012/2013.


Anze Lanisek wygrał dzisiejsze zmagania Pucharu Kontynentalnego w Planicy. Słoweniec lądował w swoich próbach na 137 i 137,5 m. Drugim miejscem mógł się cieszyć Tomaz Naglic (131,5 i 138,5 m) a trzecim Joacim Oedegaard Bjoereng (132,5 i 137 m).fot. Wikicommons
Daniela Iraschko-Stolz w pięknym stylu triumfuje w sobotnim konkursie PŚ Pań na Erdinger Schanze w Oberstdorfie.
Daniela Iraschko-Stolz prowadzi na półmetku pierwszego konkursu PŚ Pań w Oberstdorfie. O miejsca na podium powalczą także Vogt i Takanashi.
Rozpoczął się pierwszy dzień rywalizacji pucharowej pań na skoczni Erdinger Arena w Oberstdorfie. W serii próbnej przed konkursem najlepiej zaprezentowała się Sara Takanashi wyprzedzając o włos Danielę Iraschko-Stolz.
Sobotnie zawody Pucharu Świata w japońskim Sapporo wygrał Peter Prevc, przed Stefanem Kraftem i Romanem Koudelką. Punktowało pięciu naszych reprezentantów. 

Kwalifikacje do sobotniego konkursu Pucharu Świata wygrał Manuel Poppinger, który w swojej próbie uzyskał 126 metrów. Drugie miejsce zajął Vincent Descombes Savoie (122 m), a trzeci był Phillip Sjoeen (120,5 m).
W oficjalnym treningu na skoczni w japońskim Sapporo pierwsze miejsce zajął Noriaki Kasai, który skoczył 123 metry. Drugie miejsce zajął Kamil Stoch (125 m), a tuż za nim sklasyfikowany został Piotr Żyła (125 m).