Archiwum strony

Narodowy Program Rozwoju Skoków Narciarskich „Szukamy Następców Mistrza” - LOTOS Cup 2015 ponownie zawita w Beskidy. W przyszłym tygodniu (w dniach 5-7 lutego 2015) na najnowocześniejszym w Polsce kompleksie skoczni w Szczyrku Skalitem oraz trasie biegowej Istebna-Kubalonka rozegrana zostanie druga edycja cyklu: dwa konkursy skoków narciarskich oraz jeden kombinacji norweskiej.
Coraz więcej ekip odkrywa karty przed zbliżającymi się zawodami Pucharu Świata w Willingen. Trener reprezentacji Austrii, Heinz Kuttin, postanowił zabrać do Niemiec sześciu swoich podopiecznych.

Do rywalizacji w międzynarodowych zawodach powracają Gregor Schlierenzauer i Andreas Kofler, którzy w minionym tygodniu nie pojawili się w Sapporo. Skład uzupełnią: Stefan Kraft, Michael Hayboeck, Manuel Poppinger oraz Manuel Fettner.

Na Muehlenkopfschanze odbędą się trzy konkursy. W piątek i niedzielę zawodnicy będą rywalizować w konkursie indywidualnym, natomiast na sobotę zaplanowane są zmagania drużynowe.

źródło: skispringen.com
Problemy zdrowotne Andreasa Wellingera dobiegają końca. Po upadku w Kuusamo, który spowodował jego przerwę w startach, 19-latek z Niemiec powróci do rywalizacji na skoczni w Mistrzostwach Świata Juniorów w Ałmatach.

Zwycięzca zeszłorocznego konkursu Pucharu Świata w Wiśle podczas rywalizacji na skoczni Ruka zwichnął obojczyk. Groźnie wyglądający upadek spowodował, że reprezentant naszych zachodnich sąsiadów musiał zrezygnować ze startów na osiem tygodni.

Wraz z Wellingerem, do Kazachstanu pojadą: Sebastian Bradatsch, Tim Fuchs, Paul Winter i Martin Hamann. 5 lutego odbędą się zawody indywidualne, a dwa dni później zaplanowane są zmagania drużynowe.

Niemiecki Związek Narciarski podał również skład na zbliżający się Puchar Świata w Willingen. Po tygodniowej przerwie, do rywalizacji w zawodach najwyższej rangi powrócą Severin Freund i Marinus Kraus. Na Muehlenkopfschanze zaprezentują się również: Markus Eisenbichler, Richard Freitag, Stephan Leyhe oraz Michael Neumayer.

 źródło: fis-ski.com / skispringen.com