Archiwum strony

Zgodnie z przewidywaniami synoptyków w piątek w Szczyrku pojawił się silny i porywisty wiatr, który częściowo pokrzyżował szyki organizatorom Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich „Szukamy Następców Mistrza” – LOTOS Cup 2015. Udało się przeprowadzić tylko zawody na najmniejszym obiekcie na Skalitem: HS-44. Wśród Juniorów E po raz trzeci w tym sezonie wygrał Jan Rzadkosz, a w kategorii Młodziczek czwarty triumf z rzędu zanotowała Paulina Cieślar.

fot. fis-ski.com
Przed nami sobotni konkurs drużynowy pań na Mistrzostwach Świata Juniorów, w którym wystąpią reprezentacje sześciu państw. W oficjalnych treningach poprzedzających konkurs swoją dobrą dyspozycję potwierdziły Chiara Hoelzl i Yuka Seto.
Prawdziwie zimowa aura towarzyszyła trzecim w tym sezonie konkursom LOTOS Cup 2015 w skokach narciarskich. Obiekty w Szczyrku Skalitem pokryte były grubą warstwą białego puchu, a temperatura wynosiła kilka stopni poniżej zera. W rywalizację na skoczni HS-106 włączył się co prawda wiatr, jednak zgodnie z planem udało się przeprowadzić zawody we wszystkich ośmiu kategoriach. Na starcie stanęło 145 skoczków i skoczkiń z Polski, Czech i Słowacji, w tym zawodnicy z grup szkoleniowych PZN. Żółte koszulki najlepszych zawodników klasyfikacji generalnej LOTOS Cup 2015 zachowało pięciu dotychczasowych liderów cyklu.