Archiwum strony

Aura w Falun po raz kolejny wygrała z organizatorami. Wieczorna sesja treningowa przed kwalifikacjami do konkursu Mistrzostw Świata na skoczni normalnej została odwołana z powodu zbyt silnego wiatru.

Skoki zostały odwołane po próbie Markusa Eisenbichlera, który był 71. z 84. zgłoszonych zawodników. W tej grupie najlepiej zaprezentował się Marinus Kraus - Niemiec wylądował na 95 metrze. Za nim plasowało się dwóch Japończyków - Daiki Ito uzyskał 93,5 m, a Kento Sakuyama doskoczył o cztery metry dalej. W czołowej szóstce znajdowali się również Anders Bardal (91,5 m), Junshiro Kobayashi (93,5 m) oraz Andreas Wellinger (90,5 m).

Polacy zaprezentowali się trochę gorzej niż w poprzednich treningach. Odpowiednio jedenaste oraz dwunaste miejsce po 71. zawodnikach zajmowali Klemens Murańka wraz z Aleksandrem Zniszczołem, po skokach na odległość 87,5 i 90,5 m. Piotr Żyła był 15., lądując na 87 metrze, trzy lokaty niżej plasował się Dawid Kubacki, który osiągnął 85,5 m, a 87,5 m dawało Janowi Ziobrze 21. pozycję.


Taylor Henrich okazała się najlepsza podczas kwalifikacji do piątkowego konkursu o tytuł indywidualnej mistrzyni świata w Falun. Reprezentantka Kanady wylądowała na 92 metrze, dzięki czemu z przewagą 5,7 pkt wyprzedziła Julię Clair - Francuzka uzyskała 88,5 m. Trzecia była skoczkini z Norwegii, Maren Lundby, która doskoczyła do 89 metra. 

Taki sam rezultat odnotowała Juliane Seyfrath - Niemka znalazła się tuż za czołową trójką. Piąte miejsce po skoku na odległość 88 m zajęła Chiara Hoelzl. Czołową szóstkę zamknęła kolejna reprezentantka naszych zachodnich sąsiadów, Ulrike Graessler - uzyskała ona 88,5 m.

Kolejne lokaty przypadły Katharinie Althaus (87 m) i Jessice Jerome (87,5 m). W czołowej "10" znalazły się również Irina Awwakumowa oraz Line Jahr.

Wśród zawodniczek, które nie musiały przechodzić przez kwalifikacje, najlepiej spisała się Yuki Ito - uzyskała ona 89,5 m. Dwie faworytki, Sara Takanashi oraz Daniela Iraschko-Stolz, uzyskały kolejno 87,5 i 87 m.

W kwalifikacjach wzięły udział 44 zawodniczki.

Konkurs główny odbędzie się w piątek, o godzinie 17:00.
Organizatorzy Mistrzostw Świata w Falun zmagają się z trudnymi warunkami atmosferycznymi. Po odwołaniu trzeciego treningu panów z powodu zbyt silnego wiatru, do skutku nie doszła również seria próbna przed kwalifikacjami do indywidualnego konkursu o tytuł mistrza świata pań.

Skoki udało się oddać 9 zawodniczkom. Najdalej wylądowała Norweżka Anna Odine Stroem, która uzyskała 85 metrów.

Kwalifikacje zaplanowane są na godzinę 17:00.
Drugi trening był szczęśliwy dla Richarda Freitaga. Niemiec uzyskał 96,5 metra. Drugi okazał sie Polak Piotr Żyła (95,5 m), a trzeci Taku Takeuci (96,5 m).
Pierwszy, czwartkowy trening skoczków narciarskich (HS-100) okazał się pomyślny dla Niemca Markusa Eisenbichlera, który skoczył na odległość 96 metrów. Drugi najlepszy skok treningów oddał Austriak Gregor Schlierenzauer (94,5 m), a trzeci był jego rodak Stefan Kraft (91 m).