Archiwum stronyTym razem naszym reprezentantom nie udało się zakończyć konkursu w czołowej trójce. Polacy zajęli czwarte miejsce, a triumfowała reprezentacja Norwegii. Kolejne miejsca na podium zajęły ekipy Niemiec i Japonii.

Wśród triumfatorów zdecydowanie najlepiej skakał Anders Bardal, który uzyskał 127,5 i 129,5 m. To oraz równe skoki Rune Velty, Andersa Jacobsena i Andersa Fannemela dały reprezentacji Norwegii kolejne, po Mistrzostwach Świata, zwycięstwo.

W reprezentacji naszych zachodnich sąsiadów upadek w drugiej próbie zaliczył Markus Eisenbichler. Z tego powodu Niemcy stracili szansę na końcowy triumf, jednak bardzo dobre skoki Severina Freunda (127,5 i 125 m), a także poprawna postawa Marinusa Krausa oraz Richarda Freitaga  pozwoliły im na utrzymanie drugiej lokaty.

Na najniższym stopniu podium stanęli Japończycy, w składzie: Shohei Tochimoto, Taku Takeuchi, Daiki Ito i Noriaki Kasai.

Reprezentacja Polski przez długi czas miała sporą przewagę nad skoczkami z Kraju Kwitnącej Wiśni, jednak szansę na podium zmalały po słabych skokach Jana Ziobry - uzyskał on 115,5 i 112,5 m. Kamilowi Stochowi nie udało się w ostatniej próbie przywrócić naszej ekipy na trzecią lokatę. Warto odnotować bardzo dobry występ Piotra Żyły, który lądował na 124 i 128 m. Czwórkę reprezentującą nasz kraj uzupełnił Klemens Murańka.


Kolejne miejsca zajęły reprezentacje Austrii i Słowenii. Do czołowej ósemki awansowali również Czesi oraz Rosjanie.

Po wczorajszych, intensywnych opadach śniegu, organizatorzy zawodów w Lahti muszą zmagać się z silnym wiatrem. Z powodu złych warunków atmosferycznych odwołano serię próbną przed konkursem drużynowym.

Początkowo trening przeniesiono na 17:15, jednak przy braku poprawy organizatorzy zdecydowali się na anulowanie serii próbnej.

Konkurs główny ciągle jest zaplanowany na 18:00. Wystąpi w nim 12 drużyn, w tym reprezentacja Polski.


źródło: fis-ski.com
Dawid Kubacki, dwoma świetnymi skokami zapewnił sobie zwycięstwo w sobotnim konkursie Pucharu Kontynentalnego w Seefeld. Tuż obok niego znalazł się Aleksander Zniszczoł, a na najniższym stopniu podium stanął Daniel Andre Tande.
Po pierwszej serii konkursu Pucharu Kontynentalnego w Seefeld na prowadzeniu plasują się dwaj Polacy, Dawid Kubacki przed Aleksandrem Zniszczołem. Trzeci jest Niemiec, Pius Paschke.
Jedenasta edycja Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich "Szukamy Następców Mistrza" - LOTOS Cup 2015 powoli dobiega końca. W piątek, 6 marca na kompleksie skoczni w Szczyrku Skalitem odbyły się siódme tej zimy zawody w skokach narciarskich. Na sobotę zaplanowano finał, jednak już dziś poznaliśmy pierwszych zwycięzców cyklu, którzy wypracowali sobie bezpieczną przewagę nad rywalami. Z triumfu w klasyfikacji generalnej cieszyć mogą się: Paulina Cieślar, Kinga Rajda, Kacper Stosel, Dawid Jarząbek, Przemysław Kantyka oraz Tomasz Byrt.