Archiwum strony

Severin Freund skokiem na 103,5 metra wygrał wietrzny konkurs Pucharu Świata w fińskim Kuusamo. Drugie miejsce zajął Anders Bardal (102,5 m). Na najniższym stopniu podium stanęli nowy lider klasyfikacji generalnej - Stefan Kraft (99 m) i rekordzista obiektu - Simon Ammann (106 m).
Podczas treningu na skoczni normalnej w Kuopio najlepszy był Stefan Kraft, który uzyskał 106,5 metra. Jest to nowy nieoficjalny rekord obiektu. Drugie miejsce zajął Severin Freund (103 m), a trzeci kolejny z Niemców Marinus Kraus (105,5 m).
Kompleks skoczni narciarskich w Szczyrku Skalitem oraz trasa biegowa Istebna-Kubalonka będą arenami zmagań skoczków, skoczkiń narciarskich oraz kombinatorów norweskich podczas zbliżających się Mistrzostw Polski Kobiet w skokach, Mistrzostw Polski Seniorów w kombinacji norweskiej oraz Mistrzostw Polski Juniorów C, D, E w skokach i kombinacji norweskiej. Zawody odbędą się w dniach 14-15 marca 2015 roku.
W porannym treningu przed kwalifikacjami do konkursu Pucharu Świata w fińskim Kuopio najlepszy okazał się być Anders Jacobsen. Norweg wylądował na 125 metrze. Drugie miejsce zajął Peter Prevc, który uzyskał taką samą odległość. Trzeci był Severin Freund (127 m).