Archiwum strony

Niedzielny konkurs Pucharu Świata w Oslo zakończył się czwartym z rzędu zwycięstwem Severina Freunda. Był to też świetny występ Polaków - wszyscy trzej uplasowali się w czołowej dziesiątce zawodów.
Anze Semenic zdeklasował swoich rywali w ostatnim konkursie PK w Niżnym Tagile i pewnie sięgnął po zwycięstwo w całym cyklu. 


Severin Freund prowadzi po pierwszej serii niedzielnego konkursu Pucharu Świata w Oslo przed Kasai i Kraftem. Trzech Polaków znalazło się w czołowej jedenastce.
Anze Semenic prowadzi na półmetku konkursu PK w Niżnym Tagile z dużą przewagą nad drugim Stephanem Leyhe i trzecim Stefanem Huberem.
Skandynawskie tournee w Pucharze Świata dobiega końca. W kwalifikacjach do drugiego konkursu na skoczni w Oslo najlepszy okazał się Piotr Żyła. Nasz reprezentant wylądował na 130 metrze i wyprzedził reprezentanta gospodarzy, Andersa Bardala, który skoczył o cztery metry bliżej od Polaka. Trzeci po skoku na odległość 127,5 m był Daiki Ito.

Czwarte miejsce zajął Vincent Descombes Sevoie - Francuz uzyskał 124,5 m. W czołowej szóste znaleźli się jeszcze dwaj Niemcy - piąty Markus Eisenbichler doskoczył do 127, a szósty Richard Freitag do 119 metra.

Na trzynastej pozycji ze 120-metrowym rezultatem sklasyfikowano Klemensa Murańkę. Do konkursu nie awansował Jan Ziobro, któremu 101,5 metra dało zaledwie 49. lokatę.

Bardzo dobry skok oddał Kamil Stoch. Nasz reprezentant w niepunktowanej próbie wylądował na 132 metrze.